HABERLER

Merhamet

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Sermet, Irmak'ın en son yaptıklarından dolayı yıpranan Deniz'in kolay kolay toparlanamayacağından korkmaktadır. Artık sabrı taşan ve sevdiği kadına kavuşmak isteyen Sermet, çılgın projesi için start verir. Fırat, Şadiye'ntn oynadığı reklam filmi yayına girerse büyük bir skandal olacağını düşünmektedir. Acaba, Şadiye'nin reklam filmi yayına girecek midir? Sermet, babası konusunda karar verecek kişinin Narin olduğunu söyler. Narin yaşamının en zor kararlarından birisi ile yüz yüzedir. Ya kendisine ve adalet duygusuna ihanet ederek babasını kurtaracak ya da hapse gönderecektir.

Narin'in Zor Kararı

Kaynak : Günboyu

Sermet, Irmak'ın en son yaptıklarından dolayı yıpranan Deniz'in kolay kolay toparlanamayacağından korkmaktadır. Artık sabrı taşan ve sevdiği kadına kavuşmak isteyen Sermet, çılgın projesi için start verir. Fırat, Şadiye'ntn oynadığı reklam filmi yayına girerse büyük bir skandal olacağını düşünmektedir. Acaba, Şadiye'nin reklam filmi yayına girecek midir? Sermet, babası konusunda karar verecek kişinin Narin olduğunu söyler. Narin yaşamının en zor kararlarından birisi ile yüz yüzedir. Ya kendisine ve adalet duygusuna ihanet ederek babasını kurtaracak ya da hapse gönderecektir..

Narin'in Zor Kararı

Kaynak : Bugün

Sermet, Irmak'ın en son yaptıklarından dolayı yıpranan Deniz'in kolay kolay toparlanamayacağından korkmaktadır. Artık sabrı taşan ve sevdiği kadına kavuşmak isteyen Sermet, çılgın projesi için start verir. Fırat, Şadiye'ntn oynadığı reklam filmi yayına girerse büyük bir skandal olacağını düşünmektedir. Acaba, Şadiye'nin reklam filmi yayına girecek midir? Sermet, babası konusunda karar verecek kişinin Narin olduğunu söyler. Narin yaşamının en zor kararlarından birisi ile yüz yüzedir. Ya kendisine ve adalet duygusuna ihanet ederek babasını kurtaracak ya da hapse gönderecektir.

Narin'in Zor Kararı

Kaynak : Habertürk Magazin

Başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'in oynadıkları sevilen dizisi "Merhamet" bu akşam da duygu yüklü, heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde; Sermet, Irmak'ın en son yaptıklarından dolayı yıpranan Deniz'in kolay kolay toparlanamayacağından korkmaktadır. Artık sabrı taşan ve sevdiği kadına kavuşmak isteyen Sermet, çılgın projesi için start verir. Fırat, Şadiye'ntn oynadığı reklam filmi yayına girerse büyük bir skandal olacağını düşünmektedir. Acaba, Şadiye'nin reklam filmi yayına girecek midir? Sermet, babası konusunda karar verecek kişinin Narin olduğunu söyler. Narin yaşamının en zor kararlarından birisi ile yüz yüzedir. Ya kendisine ve adalet duygusuna ihanet ederek babasını kurtaracak ya da hapse gönderecektir... 

Narin ve Deniz'i Kıskandıran Güzel

Kaynak : Günboyu

Atölyesi ile birlikte Can'ın bütün hayatı da küle dönmüştür. Irmak, Can'ı evlerinde misafir ederek, Sermet'le Deniz'in arasını bozmayı planlamaktadır. Deniz'i alıp giden Sermet ise, Irmak'ın hevesini kursağında bırakır. Sermet büyük bir heyecanla Deniz'i kendi evinde ağırlamaya hazırlanırken, evde burun buruna geldiği birisi Deniz'i şoke eder. Deniz, krizler geçirerek kendisini Narin'in yanına atar ve Sermet'e olan aşkını itiraf eder. Fırat ise, Deniz'in halinin hesabını sormak için abisine gider ve o da dertli Sermet'in aşk itirafları ile şoke olur. Narin ve Fırat'ı, iki çılgın arasında zor günler beklemektedir

Narin ve Deniz'i Kıskandıran Güzel

Kaynak : Yeni Şafak

Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol'un rol aldığı Merhamet'in yeni bölümünde Sermet ve Fırat, zor durumda olan ve ortak arayan lüks bir lokantaya ortak olmaya karar verirler. Fikirlerini almak ve mekanı göstermek için Narin ve Deniz'i de lokantaya davet ederler. Lokantanın sahibi Ahuyu gördükleri an, Narin ve Denizin yüzleri değişir. Fırat ve Sermet ise onların haline hiçbir anlam veremez.

Naz Elmas Kıskandırıyor

Kaynak : Milliyet Cadde

Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'm paylaştıkları 'Merhamet'te Sermet ve Fırat, lüks bir lokantaya ortak olmaya karar veriyor. Lokantanın sahibi Ahu'yu (Naz Elmas) gören Narin ve Deniz'in yüzleri değişir.

Narin ve Deniz'i Kıskandıran Güzel

Kaynak : Bizim Anadolu

Kanal D'nin başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'ın oynadıkları sevilen dizisi "Merhamet" bu akşam da duygu yüklü, heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde; Sermet ve Fırat, lüks bir lokantaya ortak olmaya karar veriyor. Lokantanın sahibi Ahu'yu (Naz Elmas) gören, Narin ve Deniz'in yüzleri değişir. Atölyesi ile birlikte Can'ın bütün hayatı da küle dönmüştür. Irmak, Can'ı evlerinde misafir ederek, Sermet'le Deniz'in arasını bozmayı planlamaktadır. Deniz'i alıp giden Sermet ise, Irmak'ın hevesini kursağında bırakır. Sermet büyük bir heyecanla Deniz'i kendi evinde ağırlamaya hazırlanırken, evde burun buruna geldiği birisi Deniz'i şoke eder. Deniz, krizler geçirerek kendisini Narin'in yanına atar ve Sermet'e olan aşkını itiraf eder. Fırat ise, Deniz'in halinin hesabını sormak için abisine gider ve o da dertli Sermet'in aşk itirafları ile şoke olur. Narin ve Fırat'ı, iki çılgın arasında zor günler beklemektedir. Ali, Şadiye ile kahve içerken, Fırat ve Narin'e yakalanır. Fırat onu, kızdan uzak durması için ciddi şekilde uyarılır. Şadiye'ye hayatını köklü bir şekilde değiştirecek sürpriz bir iş teklifi gelir. Sermet ve Fırat, zor durumda olan ve ortak arayan lüks bir lokantaya ortak olmaya karar verirler. Fikirlerini almak ve mekanı göstermek için Narin ve Deniz'i de lokantaya davet ederler. Lokantanın sahibi Ahu'yu gördükleri an, Narin ve Deniz'in yüzleri değişir. Fırat ve Sermet ise onların haline hiçbir anlam veremez.

Dağ Evinde Tatil

Kaynak : Hürriyet Kelebek

"Merhamet'in yeni bölümünde Deniz'le Sermet arasında neler olduğunu anlamaya çalışan Narin ve Fırat, yılbaşı tatilini onlarla dağ evinde geçirmeye karar veriyor. Deniz ve Sermet'in romantik kaçamağı şaşırtır. Narin'le Fırat, ikilinin arasında neler olduğunu anlamaya çalışırken, yılbaşı tatilinde dağ evinde hep birlikte olmaya karar verirler. Öte yandan Zafer'in Şadiye'ye yaptıkları pahalıya mâl olacaktır. Şadiye'nin neler yaşadığım öğrenen Ali ise Zafer'in yaptıkları yanna bırakmamaya kararlıdır. Ancak işler beklenmeyen bir nedenle kontrolden çıkacak ve geri dönüşü olmayacak noktalara varacaktır.

Kaçamağın Sonu

Kaynak : Habertürk Magazin

Hande Altaylı'nın Kahperengi adlı romanından uyarlanan "Merhamet'in bu bölümünde, Deniz'le Sermet'in foyası ortaya çıkacak! Deniz'le Sermet'in romantik kaçamağı şaşırtır. Narin'le Fırat, ikilinin arasında neler olduğunu anlamaya çalışırken, yılbaşı tatilinde dağ evinde hep birlikte olmaya karar verirler. Diğer taraftan, Zafer'in Şadiye'ye yaptıkları pahalıya mal olacaktır. Şadiye'nin neler yaşadığını öğrenen Ali, Zafer'in yaptıklarını yanına bırakmamaya kararlıdır. Ancak işler beklenmeyen bir nedenle kontrolden çıkacak ve geri dönüşü olmayacak noktalara varacaktır... 

Dağ Evinde Tatil Keyfi

Kaynak : Günboyu

Dağ evinde tatil keyfi Deniz ile Sermet'in romantik kaçamağı şaşırtır. Narin ile Fırat, ikilinin arasında neler olduğunu anlamaya çalışırken, yılbaşı tatilinde dağ evinde hep birlikte olmaya karar verirler. Zafer'in Şadiye'ye yaptıkları pahalıya mal olacaktır. Şadiye'nin neler yaşadığını öğrenen Ali ise, Zafer'in yaptıkları yanına bırakmamaya kararlıdır. Ancak işler beklenmeyen bir nedenle kontrolden çıkacak ve geri dönüşü olmayacak noktalara varacaktır.

Dağ Evinde Tatil Keyfi

Kaynak : Yeni Şafak

Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol'un rol aldığı Merhamet yeni bölümüyle bu akşam izleyenlerle buluşuyor. Dizide; Narin ile Fırat, Deniz ile Sermet'in arasında neler olduğunu anlamaya çalışırken, yılbaşı tatilinde dağ evinde hep birlikte olmaya karar veriyorlar.

Megafonla Evlenme Teklifi

Kaynak : Habertürk Magazin

Kanal D'de yayınlanan Merhamet dizisinin bu hafta yayınlanacak olan bölümünde İbrahim Çelikkol'un canlandırdığı Fırat karakterinin, Özgü Namal'ın canlandırdığı Narin karakterine yapacağı teklif çok konuşulucak. Fırat, topladığı saz ekibiyle birlikte Narin'in evinin önüne gelip megafonla evlenme teklif edecek. Bir kamyonetin kasasında saz ekibiyle gerçekleşen çekim çevreden büyük ilgi gördü.

Fırat Hesap Sorar

Kaynak : Star Mola Bulmaca

Merhamet'te bu akşam; Narin İle Fırat aşkı zorlu bir sınavdan daha geçiyor. Fırat ile Narin'in arası basına çıkan fotoğraf yüzünden bozulmuştur. Fırat, bu işte Narin'in parmağı olduğunu düşünür. 

Arası Bozulan İkili

Kaynak : Bugün

Fırat ile Narin'in arası basında çıkan fotoğraf yüzünden bozulmuştur. Fırat, fotoğrafların basına çıkmasında Narin'in parmağı olduğunu düşünür ve Narin'e hesap sorar. Kız kardeşi Irmak'ın üzülmesine dayanamaz. Deniz, hesap sormak için Narin'e gider. İki arkadaş araya giren sırlara ve acılara rağmen hâlâ dost kalabilmeyi başarabilecek midir? 

Deniz Nikâh Masasında

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Merhamet dizisi yeni bölümüyle ekranda... Fırat ile Narin'in arası basında çıkan fotoğraf yüzünden bozulmuştur. Fırat, fotoğrafların basında çıkmasında Narin'in parmağı olduğunu düşünür ve Narine hesap sorar. Can ve Deniz, nikâh masasına otururlar. Sermet düğüne gitmezken; verilecek sürpriz bir karar hayatlarında bambaşka bir sayfayı açacaktır. 

Can ve Deniz Nikâh Masasında

Kaynak : Habertürk Magazin

Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'i başrollerinde izlediğimiz "Merhamet'in bu bölümünde; Narin'le Fırat aşkı zorlu bir sınavdan daha geçerken, Deniz ve Can nikâh masasına oturacak. Fırat'la Narin'in arası basına çıkan fotoğraf yüzünden bozulmuştur. Fırat, fotoğrafların basına çıkmasında Narin'in parmağı olduğunu düşünür ve ona hesap sorar. Deniz, kız kardeşi Irmak'ın üzülmesine dayanamaz. Deniz, hesap sormak için Narin'e gider. Can ve Deniz, nikâh masasına oturur. Sermet düğüne gitmezken, verilecek sürpriz bir karar hayatlarında bambaşka bir sayfayı açacaktır...

Deniz ve Can Nikâh Masasına Oturuyor

Kaynak : Günboyu

Kanal D'nin başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'ın oynadıkları sevilen dizisi "Merhamet" bu akşam da duygu yüklü, heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde; Narin ile Fırat aşkı zorlu bir sınavdan daha geçiyor. Fırat ile Narin'in arası basına çıkan fotoğraf yüzünden bozulmuştur. Fırat, fotoğrafların basına çıkmasından Narin'in parmağı olduğunu düşünür ve Narin'e hesap sorar. Deniz, kız kardeşi Irmak'ın üzülmesine dayanamaz. Deniz, hesap sormak için Narin'e gider. İki arkadaş araya giren sırlara ve acılara rağmen hala dost kalabilmeyi başarabilecek midir? 

Merhamet

Kaynak : Dokuz Sütun

Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'in oynadıkları sevilen dizisi "Merhamet" bu akşam da duygu yüklü, heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde; Narin ile Fırat aşkı zorlu bir sınavdan daha geçiyor. Fırat ile Narin'in arası basına çıkan fotoğraf yüzünden bozulmuştur. Fırat, fotoğrafların basına çıkmasından Narin'in parmağı olduğunu düşünür ve Narin'e hesap sorar. Deniz, kız kardeşi Irmak'ın üzülmesine dayanamaz. Deniz, hesap sormak için Narin'e gider. İki arkadaş araya giren sırlara ve acılara rağmen hala dost kalabilmeyi başarabilecek midir? Can ve Deniz, nikah masasına otururlar ama... Can ve Deniz kafası soru işaretleri ile dolu şekilde evlenip mutlu olabilecekler midir? Sermet düğüne gitmezken; verilecek sürpriz bir karar hayatlarında bambaşka bir sayfayı açacaktır! 

Merhamet

Kaynak : Bizim Anadolu

Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'in oynadıkları sevilen dizisi "Merhamet" bu akşam da duygu yüklü, heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde; Narin ile Fırat aşkı zorlu bir sınavdan daha geçiyor. Fırat ile Narin'in arası basına çıkan fotoğraf yüzünden bozulmuştur. Fırat, fotoğrafların basına çıkmasından Narin'in parmağı olduğunu düşünür ve Narin'e hesap sorar. Deniz, kız kardeşi Irmak'ın üzülmesine dayanamaz. Deniz, hesap sormak için Narin'e gider. İki arkadaş araya giren sırlara ve acılara rağmen hala dost kalabilmeyi başarabilecek midir? Can ve Deniz, nikah masasına otururlar ama... Can ve Deniz kafası soru işaretleri ile dolu şekilde evlenip mutlu olabilecekler midir? Sermet düğüne gitmezken; verilecek sürpriz bir karar hayatlarında bambaşka bir sayfayı açacaktır! 

En İyi Dizi Müziği Merhamet

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Bu yıl en iyi dizi müziği ödülü ''Merhamet'in oldu. Müziklerde imzası bulunan Ferhat Livaneli'yi ödülünü vermek üzere ofisinde ziyaret ettik: ''Haliyle kendimi çok mutlu hissediyorum. Halkın oylarıyla böyle bir ödüle layık görülmem çok önemli. Ama tek başına bu başarıyı sahiplenemem. Bu bir ekip işi.. Müzikalleri Alp Erkin Çakmak ile yapıyoruz, özellikle de onun hakkını ödeyemem.

Fırat'ın İpi Çekildi

Kaynak : Habertürk Magazin

Hande Altaylı'nın Kahperengi adlı romanından uyarlanan "Merhamet", duygu yüklü ve heyecan dolu gelişmelere sahne olacak. Irmak, Narin tarafından köşeye sıkıştırılmışken, yardım eli hiç beklenmeyen bir yerden gelir. Fırat ona kurulan tuzaktan habersizdir. Fırat'ın ortalardan kaybolması başta Irmak olmak üzere herkesi telaşlandırır. Atıf, Narin'i avukatlıktan azleder ve Fırat'ın ipini çekecek bir plan yapar...

Irmak'a Sürpriz Yardım

Kaynak : Günboyu

Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol'un başrollerini üstlendiği Merhamet'te bu hafta; Irmak, Narin tarafından köşeye sıkıştırılmışken, yardım eli hiç beklenmeyen bir yerden gelir. Fırat ona kurulan tuzaktan habersizdir. Fırat çektiği sancılar sebebiyle kıvranırken Sermet, Fırat'ın zehirlendiğini öğrenir ancak, Fırat'a bir türlü ulaşamaz.

Irmak'a Sürpriz Yardım

Kaynak : Bugün

Irmak, Narin tarafından köşeye sıkıştırılmışken, yardım eli hiç beklenmeyen bir yerden gelir. Fırat tuzaktan habersizdir. Fırat çektiği sancı sebebiyle kıvranırken Sermet, Fırat'ın zehirlendiğini öğrenir ancak Fırat'a bir türlü ulaşamaz. Fırat'ın ortalardan kaybolması başta Irmak olmak üzere herkesi telaşlandırır. 

Irmak'a Sürpriz Yardım

Kaynak : Yeni Şafak

Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol'un başrollerini üstlendiği Merhamet'te bu hafta; Irmak, Narin tarafından köşeye sıkıştırılmışken, yardım eli hiç beklenmeyen bir yerden gelir. Fırat ona kurulan tuzaktan habersizdir. Fırat çektiği sancılar sebebiyle kıvranırken Sermet, Fırat'ın zehirlendiğini öğrenir ancak, Fırat'a bir türlü ulaşamaz.

Irmak'a Ummadığı Yerden Yardım

Kaynak : Sözcü

Kanal D'nin başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'ın oynadıkları sevilen dizisi "Merhamet" bu akşam da duygu yüklü, heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde; Irmak, Narin tarafından köşeye sıkıştırılmışken, yardım eli hiç beklenmeyen bir yerden gelir. Fırat ona kurulan tuzaktan habersizdir. 

Fırat Yaşayacak Mı?

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Merhamet, duygu yüklü yeni bölümüyle karşınızda... Fırat, ölümle yaşam arasında gidip gelmektedir. Narin hayatının en büyük korkusuyla karşı karşıyadır. Sermet, Fırat'ın yaşaması için gereken neyse yapılmasını ister. Irmak bir an olsun Fırat'ın başından ayrılmazken, Narin gelişmeleri uzaktan takip eder. Geçmişte; Narin, Deniz'in evinde kalmaya başlamıştır. Deniz, Narin'in okula rahat gidip gelebilmesi için Rıfat'ı işe alır

Fırat Ölüm Kalım Savaşı Veriyor

Kaynak : Bugün

Fırat, ölümle yaşam arasında ince bir çizgide gidip gelmektedir. Narin hayatının en büyük korkusuyla karşı karşıya kalmıştır. Sermet, Fırat'ın yaşaması için gereken neyse yapılmasını ister. Irmak bir an olsun Fırat'ın yanı başından ayrılmazken, Narin gelişmeleri uzaktan sürekli olarak takip eder. Fırat yaşam savaşım kazanabilecek midir? 

Fırat'ın Durumu Ciddi

Kaynak : Habertürk Magazin

Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'i bir araya getiren "Merhamet", duygu yüklü bir bölümle karşımıza çıkacak. Fırat, ölümle yaşam arasında ince bir çizgide gidip gelmektedir. Narin hayatının en büyük korkusuyla karşı karşıyadır. Sermet, Fırat'ın yaşaması için gereken neyse yapılmasını ister.

Fırat Ölüm Kalım Savaşı Veriyor

Kaynak : Bizim Anadolu

Kanal D'nin başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'ın oynadıkları sevilen dizisi "Merhamet" bu akşam da duygu yüklü, heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde; Fırat, ölümle yaşam arasında ince bir çizgide gidip gelirken, Narin ise hayatının en büyük korkusuyla karşı karşıya kalıyor. Fırat, ölümle yaşam arasında ince bir çizgide gidip gelmektedir. Narin hayatının en büyük korkusuyla karşı karşıyadır. Sermet, Fırat'ın yaşaması için gereken neyse yapılmasını ister. Irmak bir an olsun Fırat'ın başından ayrılmazken, Narin gelişmeleri uzaktan takip eder. Fırat yaşam savaşını kazanabilecek midir?

Sular Durulmuyor

Kaynak : Star Mola Bulmaca

Merhamet'in merakla beklenen yeni bölümünde; Deniz, Sermet'e olan duyguları yüzünden cok rahatsız oluyor. Bu karmaşadan kurtulmak için de Can'ı yeniden hayatına sokmaya karar veriyor. Atıf ise anne ve babasının basına gelenlerden dolayı Fırat'ı suçluyor. Narin durumu anlamak için Fırat'la yüzleşmeye gidiyor

Deniz'in Duygusal Kararı

Kaynak : Bugün

Atıf, anne ve babasının başı na gelenlerden dolayı Fırat'ı suçlar. Fırat ise bu suçlamaları şiddetle reddeder. Atıf intikam yeminleri etmektedir ancak, babası bulununcaya kadar öfkesini kontrol etmek zorundadır. Atıf'ın hastanede olduğunu öğrenen Deniz ve Can da hastaneye gelir. Deniz, Sermet'e olan duygulan yüzünden çok rahatsızdır. 

Deniz'in Duyguları Karmakarışık

Kaynak : Önce Vatan

Deniz'in duyguları karmakarışık Kanal D'nin başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'ın oynadıkları sevilen dizisi "Merhamet" bu akşam da duygu yüklü, heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde; Deniz, Sermet'e olan duyguları yüzünden çok rahatsız oluyor. Bu karmaşadan kurtulmak için de Can'ı yeniden hayatına sokmaya karar veriyor. Peki ama, Deniz kalbine söz geçirebilecek mi? Atıf, anne ve babasının başına gelenlerden dolayı Fırat'ı suçlamaktadır. Fırat ise bu suçlamaları şiddetle reddetmektedir. Atıf intikam yeminleri etmektedir ancak, babası bulununcaya kadar öfkesini kontrol etmek zorundadır. Atıf'ın hastanede olduğunu öğrenen Deniz ve Can da hastaneye gelir. Narin, yaşananlarda Fırat'ın ne kadar payı olduğunu anlamak için Fırat ile yüzleşmeye gider ancak, Fırat çok kötü durumdadır. Ne yapacağını şaşıran Narin acılar içinde kıvranan Fırat ile ilgilenirken, gelen sürpriz bir ziyaretçi, Narin'in bir kez daha incinmesine neden olur. Deniz, Sermet'e olan duyguları yüzünden çok rahatsızdır. Bu karmaşadan kurtulmak için Can'ı yeniden hayatına sokmaya karar verir. Deniz kalbine söz geçirebilecek midir? Sermet ve Fırat, Atıf'ın elinde olan belgelerin içeriğini öğrenebilmek için Sinan ve adamlarıyla birlikte Atıf'ın dağ evine gider. Fırat'ın Sermet'in kardeşi olduğunu öğrenen Sinan, Irmak ile ilgili duyguları yüzünden zor durumdadır. Bir şeyler sezen Sermet, Sinan'ı yakın takibe almıştır. Sinan'ın bu yüzden başı derde girecek midir? Sermet, Ali'den gelen telefonla Atıf'ın babası Silahtar Bey'in kaçırıldığı yeri öğrenir ve harekete geçerken dönüş yolunda Fırat ağrılar yüzünden ölümle buruna gelir. Arabayı kullanan Sinan, Fırat'ı kurtaracak mıdır ? Fırat'ın nesi olduğu belli değildir ve kendine bir türlü gelememektedir. Geçmişte; Narin'in hayatına kaza sayesinde Deniz girer ve tüm yaşamı değişir. Deniz, yeni tanıdığı ve saflığı ve iyi kalpliliği ile onu şaşırtan Narin'e sahip çıkar. Hastaneden çıkan Narin bir an önce hayatına devam etmek zorundadır. Ancak Deniz'in yardımı ile evine döndüğünde evde gördükleri manzara sonucu Deniz, Narin'i kaptığı gibi kendi evine götürür. Bu evde kalmasına asla izin vermeyecektir. 

İnsanin İçinde Sevgi Varsa Bir Yanı Hiç Kirlenmiyor

Kaynak : Habertürk Magazin

'Merhamet' dizisinde herkese karşı acımasız davranabilirken büyük bir aşkla bağlı olduğu 'Narin'e kıyamayan 'Sermet' karakterini canlandıran Mustafa Üstündağ, "İnsanın içinde birine ya da bir şeye karşı yüksek bir sevgi varsa, bir yanı hiç kirlenmiyor" diyor Hande Altaylı'nın 'Kahperengi' adlı romanından ekrana uyarlanan 'Merhamet', bu sezon da ilgiyle izlenmeyi sürdürüyor.

Narin, Fırat'la İlgili Önemli Bir Karara Varıyor

Kaynak : Günboyu

Narin, Fırat'la ilgili önemli bir karara varıyor Fırat, Narin'e Atıf ile sözde ilişkisi konusunda çok sert bir tepki verecek, Narin ise o evde neden başbaşa olduklarının gerçek nedenini söyleyemeyecektir. Sermet, Deniz'e Galina için teşekkür etmeye gider ve aklını kemiren o soruyu her şeyi göze alarak sorar. Deniz çılgına dönmüş ve çok utanmıştır. İşlerin çıkmaza girdiğini gören Ali, ikisinin arasındaki kıvılcımlardan yangın çıkartmaya kararlıdır. Ali'nin oyunu bir dizi felaketi tetiklerken, amacına da ulaşmakta gecikmez. Irmak'ın, Fırat'a tutkusu sürmektedir. Artık taktiği tamamen farklıdır ve Fırat'a tamamen dostça davranarak sık sık görüşmeye başlar. Fırat'ın birden bire hastalanması Irmak'ın işini kolaylaştırır. Sermet, Şadiye'nin hapisten kurtulmasını sağlayacak önemli bir delile ulaşır. Şadiye konusunda derin bir nefes alan Narin, Fırat konusunda önemli bir karara varır. Fırat'ın iş hayalında Atıf ın neden olduğu büyük sorunlar baş gösterir. Hesap sormak için Atıfın karşısına çıkan Fırat, o sırada Atıf a gelen kötü bir haberle büyük zan altında kalacaktır.

Irmak'ın Hesabı Altüst Olacak

Kaynak : Sözcü

Saklandığı yerde Sinan'la birlikte planlar yapan Irmak'ın hesapları, kapıyı çalan beklenmeyen birisi tarafından aniden altüst olacaktır. Sermet'in Zafer'le hapishanedeki Şadiye'yi görüştürmek için akıl dışı bir planı vardır.

Merhamet

Kaynak : Milat

Irmak, olanı biteni yakından takip etmektedir. Elinde bulundurduğu Şadiye'nin suçsuzluğunu ispatlayak görüntüleri nasıl kullanacak?

Gizemli Davet

Kaynak : Hürriyet Kelebek

''Merhamet''in yeni bölümünde, Fırat - Narin ilişkisi Narin'in aldığı gizemli bir davetle şiddetli bir fırtınaya doğru yuvarlanıyor.

Merhamet

Kaynak : Güneş

Fırat'ın geçmişte neden Narin'i terk ettiği ile itirafı Narin'i allak bullak eder. Geçmişten gelen büyük bir sır ilişkilerini nasıl etkiliyecektir?

Fırat - Narin İlişkisi Fırtınaya Sürükleniyor

Kaynak : Günboyu

Şadiye Göz Altında

Kaynak : Yurt Gazetesi

''Merhamet'' 2. sezonuna bugün başlıyor başrollerini Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'in paylaştıkları, geçtiğimiz sezonun büyük beğeni toplayan dizilerden ''Merhamet'' yeni sezona sürprizlerle başlıyor.

Irmak'ın Elinde Büyük Bir Koz Var

Kaynak : Yeni Şafak

Yeni sezonda oyuncu kadrosuna ''Sinan'' karakteriyle Kıvanç Kasabalı'yı dahil eden Merhamet, bu akşam izleyenlerle buluşuyor.

Merhamet

Kaynak : Önce Vatan

''Merhamet'' yeni sezona sürprizlerle başlıyor. Bu akşam tiryakileriyle yeniden buluşuyor.

Belirsizlik Beni Hayata Bağlıyor

Kaynak : Hürriyet Kelebek

''Merhamet''in Fırat'ı İbrahim Çelikkol, dizinin ikinci sezonundan da çok ümitli... Ünlü oyuncuyla, Narin'e duyduğu aşkla geçen sezon izleyiciyi ekrana bağlayan Fırat'ı konuşmak üzere buluştuk; ''Merhamet''ten söze girip çocukluğuna kadar gittik..

Merhamet

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Kanal D'nin sevilen dizisi ''Merhamet'', yeni sezon ilk bölümüyle bu akşam ekranda olacak.

Deniz Yol Ayrımında

Kaynak : Habertürk Magazin

''Merhamet'' yeni sezona sürprizlerle başlıyor.

'Merhamet' Bu Akşam Başlıyor

Kaynak : Bizim Anadolu

Geçtiğimiz sezonun büyük beğeni toplayan dizilerinden 'Merhamet', yeni sezona sürprizlerle başlıyor.

Denir Gerçeği Öğrenecek

Kaynak : Akşam

Başrollerini Özgü Namal, İbrahim Çelikkol ve Burçin Terzioğlu'nun paylaştığı 'Merhamet' sezona sürprizlerle başlıyor.

Narin ve Deniz'in Zorlu Sınavı

Kaynak : Yeni Şafak

Narin ve Deniz'in dostluğu sınanıyor. Deniz ile Şadiye arasında kalıyor ve bir seçim yapmak zorunda kalıyor. Merhamet sürprizlerle dolu sezon finali ile ekrana geliyor.

Narin ve Deniz'in Büyük Sınavı

Kaynak : Star Mola Bulmaca

Merhamet bu akşam sezon finali bölümüyle ekrana geliyor. Narin, Deniz ile Şadiye arasında kalıyor. Bu bölümde iki arkadaşın dostluğu sınanıyor.

Narin İki Arada

Kaynak : Habertürk Magazin

Çarşamba ekranının tiryakilik yaratan dizisi ''Merhamet'' bu akşam yayınlanacak 19'uncu bölümüyle yaz tatiline çıkacak. Dizinin sezon finalinde; Narin, Deniz'le Şadiye arasında kalacak ve Narin-Deniz dostluğu büyük bir sınav verecek

Irmak Kaybolacak

Kaynak : Vatan

Merhamet bu akşam da heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizide Irmak, basına haberi sızdırdıktan sonra ortadan kaybolur. Polis Irmak'ın çantasını orman yolunda bulurken, Deniz de Sermet'ten Irmak'ı bulması için yardım ister. Bu arada haber nedeniyle Irmak'tan hesap sormaya giden Atıf'da durumu öğrenir.

Irmak Kayıp

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Merhamet'in yeni bölümünde Şadiye'nin hayat kadını olduğunu basına sızdıran Irmak sonrasında ortadan kayboluyor.

Şadiye'nin Sırrı Artık Sır Değil!

Kaynak : Habertürk Magazin

Çarşamba ekranının ilgiyle izlenen dizisi Merhamet'in bu bölümünde; Irmak, Şadiye'nin hayat kadını olduğunu basına sızdırıp ortadan kaybolacak. Daha önce Irmak'ı kızlarını rahat bırakması için uyaran Recep ise bu gelişme üzerine küplere binecek.

Irmak Kayıp

Kaynak : Günboyu

Narin, kardeşi Şadiye ile birlikte yeni bir eve geçerek yeni bir hayata ilk adımını atmaya çalışır.
Ancak Irmak, ikiliyi rahat bırakmaz ve Şadiye'nin hem Can ile olan birlikteliğini hem de hayat kadını olduğunu basına sızdırır. Daha önce Irmak'ı kızlarını rahat bırakması için uyaran Recep de haberi görür ve küplere biner. Irmak, basına haber sızdırtıktan sonra ortadan kaybolur. Polis Irmak'ın çantasını orman yolunda bulurken, Deniz de Sermet'ten Irmak'ı bulması için yardım ister.

Merhamet

Kaynak : Evrensel

Irmak, Şadiye'nin hayat kadını olduğunu basına sızdırıyor ve hemen sonrasına ortadan kayboluyor. Irmak Şadiye'yi basına anlatıyor Narin, kardeşi Şadiye ile birlikte yeni bir eve geçerek yeni bir hayata ilk adımını atmaya çalışır. Ancak Irmak, ikiliyi rahat bırakmaz ve Şadiye'nin hem Can ile olan birlikteliğini hem de hayat kadını olduğunu basına sızdırır.

Irmak Kayıp

Kaynak : Bizim Anadolu

Narin, kardeşi Şadiye ile birlikte yeni bir eve geçerek yeni bir hayata ilk adımını atmaya çalışır.
Ancak Irmak, ikiliyi rahat bırakmaz ve Şadiye'nin hem Can ile olan birlikteliğini hem de hayat kadını olduğunu basına sızdırır. Daha önce Irmak'ı kızlarını rahat bırakması için uyaran Recep de haberi görür ve küplere biner.

Hastanede Gergin Bekleyiş

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Merhamet dizisi duygu yüklü yeni bölümüyle ekrana geliyor... Irmak'ın sağlığı ciddi şekilde tehlikededir. Hastanede korku dolu bir bekleme süreci başlar. Atıf, Sermet'in tehditlerinin ardından bir plan yapar. Atıf'ın amacı Sermet'i Narin'in yaşamından tümüyle silmektir. Bunun için Sermet'in varlığını hedef alır. Diğer yandan Sermet'in evine yerleşen Şadiye, Sermet'in ağzından laf almak için gitgide Sermet'e yaklaşır.

 

Irmak'ın Sağlığı Tehlikede

Kaynak : Habertürk Magazin

Duygu sağanağının yaşanacağı bir bölümle ekrana gelecek olan Merhamet'te; Irmak'ın sağlığı ciddi şekilde tehlikeye giriyor ve hastanede korku dolu bir bekleme süreci başlıyor.

Irmak'ın Sağlığı Tehlikede

Kaynak : Günboyu

Irmak'ın sağlığı ciddi şekilde tehlikededir. Hastanede korku dolu bir bekleme süreci başlar. Irmak sağlığına kavuşabilecek mi? Bu durum Fırat ve Narin'in arasında neler yaşatacak? Atıf, Sermet'in tehditlerinin ardından bir plan yapar. Atıf'ın amacı Sermet'i Narin'in yaşamından tümüyle silmektir. Bunun için Sermet'in varlığını hedef alır. Atıf'ın Sermet ile ilgili planı nedir ve nasıl yürütecektir? Diğer yandan Sermet'in evine yerleşen Şadiye, Sermet'in ağzından laf almak için gitgide Sermet'e yaklaşır.

Merhamet

Kaynak : Evrensel

Atıf, Sermet'in tehditlerinin ardından bir plan yapar. Atıf'ın amacı Sermet'i Narin'in yaşamından tümüyle silmektir. Bunun için Sermet'in varlığını hedef alır. Atıf'ın Sermet ile ilgili planı nedir ve nasıl yürütecektir? Diğer yandan Sermet'in evine yerleşen Şadiye, Sermet'in ağzından laf almak için gitgide Sermet'e yaklaşır.

Hastanede Gergin Bekleyiş Sürüyor

Kaynak : Yeni Şafak

Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol'un rol aldığı Merhamet'te bu hafta, Irmak'ın sağlığı ciddi şekilde tehlikededir. Hastanede korku dolu bir bekleme süreci başlar. Irmak sağlığına kavuşabilecek mi? Bu durum Fırat ve Narin'in arasında neler yaşatacak? Atıf, Sermet'in tehditlerinin ardından bir plan yapar. Atıf'ın amacı Sermet'i Narin'in yaşamından tümüyle silmektir. Bunun için Sermet'in varlığını hedef alır. Atıf'ın Sermet ile ilgili planı nedir ve nasıl yürütecektir? Diğer yandan Sermet'in evine yerleşen Şadiye, Sermet'in ağzından laf almak için gitgide Sermet'e yaklaşır.

Irmak ve Fırat Yol Ayrımında

Kaynak : Habertürk Magazin

Hande Altaylı'nın Kahperengi adlı romanından uyarlanan '' Merhamet ''te ayrılık rüzgârı esecek. Irmak ve Fırat yolun sonuna gelecek ancak Irmak, ayrılmadan önce Fırat'tan son bir istekte bulunacak.

Irmak ile Fırat Ayrılıyor

Kaynak : Günboyu

Şadiye, Sermet'in evinden kaçmaya çalışırken, Sermet ve Erol'un konuşmalarına şahit olur ve kaçmaktan vazgeçer. Sermet'in çok tehlikeli olduğunu anlayan Şadiye, evde kalarak adamı kontrol altında tutmayı ve bir şekilde Narin'e ulaşmayı planlar.
Erol, Sermet'e Narin ve arkadaşlarının Atıf'ın yazlık evine gittiklerini söyler. Sermet'in bu geziyi zehir etmek için ilginç bir planı vardır. Irmak ve Fırat yolun sonuna gelmişlerdir. Ancak Irmak ayrılmadan önce son bir istekte bulunur. Deniz, Ayhan'ın kim olduğunu bir türlü Irmak'a soramaz ve sonunda Can patlayıp, Irmak'ı sorguya çeker. İpler iyice gerilir.
Irmak ve Fırat yolun sonuna gelmişlerdir. Ancak Irmak ayrılmadan önce son bir istekte bulunur. Bu ilginç isteğe Fırat'ın tepkisi ne olacaktır?

Merhamet

Kaynak : Evrensel

Şadiye, Sermet'in evinden kaçmaya çalışırken, Sermet ve Erol'un konuşmalarına şahit olur ve kaçmaktan vazgeçer. Sermet'in çok tehlikeli olduğunu anlayan Şadiye, evde kalarak adamı kontrol altında tutmayı ve bir şekilde Narin'e ulaşmayı planlar. Irmak ve Fırat yolun sonuna gelmişlerdir. Ancak Irmak ayrılmadan önce son bir istekte bulunur. Bu ilginç isteğe Fırat'ın tepkisi ne olacaktır?

Olaylı Hafta Sonu

Kaynak : Akşam

Merhamet'te bu akşam Erol, Sermet'e Narin ve arkadaşlarının Atıf'ın yazlık evine gittiklerini söyler. Sermet'in bu geziyi zehir etmek için ilginç bir planı vardır. Irmak ve Fırat yolun sonuna gelmişlerdir. Ancak Irmak ayrılmadan önce son bir istekte bulunur. Deniz, Ayhan'ın kim olduğunu bir türlü Irmak'a soramaz ve sonunda Can patlayıp, Irmak'ı sorguya çeker. İpler iyice gerilir.

Umarım Şener Şen Gibi Oyuncu Olurum

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Kanal D'nin sevilen dizisi '' Merhamet ''te başrolde olan İbrahim Çelikkol'un yıldızı her geçen gün biraz daha parlıyor. Popülerliğiyle birlikte hakkında merak edilenler de artıyor. ELLE, hayranlarının merakını gidermek için oyuncuyla buluştu; hem özel bir çekime imza attı hem bilinmeyen dünyasının kapılarını araladı.

Merhamet'in Setinde 1 Mayıs Kutlaması!

Kaynak : Evrensel

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve başrollerini Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Burçin Terzioğlu ve Mustafa Üstündağ'ın paylaştığı ''Merhamet'' dizisinin oyuncuları 1 Mayıs 'İşçi sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü'nü sette kutladı. Taksim'e gidemeyen ekibin ellerindeki pankartta ''Bize her yer Taksim'' ve ''Merhamet-İş'' yazıları dikkat çekti. Burçin Terzioğlu fotoğrafı instagram hesabından ''İşçiyiz- Emekçiyiz'' notuyla paylaştı.

Fahişeyi Oynamak Sanılandan Daha Zor

Kaynak : Habertürk Magazin

Merhamet dizisinin Şadiye'si Dilara Aksüyek, senaryoyu okur okumaz Şadiye karakterini canlandırmak istediğini söyledi. Hem ürkek birini hem de hayat kadınını canlandırırken çok zorlandığını ifade eden Aksüyek; ''Fahişeyi oynamak sanılanın aksine daha zor. O kadar yapmacıklar ki, onları anlayabilmek gerçekten imkânsız''

Merhamet-İş

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Merhamet oyuncuları İbrahim Çelikkol, Yasemin Allen ve Özgü Namal, 1 Mayıs'ı sette kutladı. Ekip arkadaşlarıyla '' Bize her yer Taksim / Merhamet-iş '' pankartları açan ekip, çektirdikleri fotoğrafı ise Instagram'da paylaştı.

Hacked By StifLer

Kaynak : Hacked By StifLer

Hacked By StifLer

Fırat Kimi Seçecek?

Kaynak : Hürriyet Kelebek

'Merhamet'in yeni bölümünde, Narin, Fırat'ın evinin önünde Deniz'e yakalanacak. Narin büyük aşkının Fırat olduğunu itiraf edecek mi? Fırat, Deniz'in nasihatlerini dinleyip, nişanı reddeden Irmak'ın  gönlünü almak için, bir adım atacak mı, yoksa bütün ipleri koparıp Narin'e mi koşacak? Hepsi dizinin bu akşamki bölümünde.

Fırat, Narin'e Koşacak Mı?

Kaynak : Habertürk Magazin

Duygu yüklü bir bölümle evlerimize konuk olacak olan 'Merhamet'te, ''Fırat, Deniz'in nasihatlerini dinleyip nişanı reddeden Irmak'ın gönlünü almak için bir adım atacak mı, yoksa bütün ipleri koparıp artık Narin'e mi koşacak?''

Recep'in Kızı Narin'e Tepkisi Ne Olacak

Kaynak : Yeni Şafak

Fırat'ın evinin önünde Deniz'e yakalanan Narin'in ziyaretinin nedeni nedir ve Narin bunu Deniz'e nasıl açıklayacaktır? İstanbul'un bir başka köşesinde ise Recep, Ümmü'nün anlattığı terzi kadın meselesinden kuşkulanıp, kadını takibe alır. Bu gizemli kadın, Recep'i hiç beklemediği bir şekilde, Narin'in karşısına çıkartacaktır. Narin'in çok iyi yerlere geldiğini gören Recep'in yıllar sonra kızına tepkisi ne olacaktır. Recep kızın başına ne tür yeni belalar açacaktır?

Recep, Narin'e Bela Getirecek

Kaynak : Posta

Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ ve Burçin Terzioğlu'nun başrollerde olduğu 'Merhamet'te bu akşam: Narin, Fırat'ın evinin önünde Deniz'e yakalanır. Fırat, Irmak'ın nişanı reddetmesi ile ne yapacağını bilemez. Irmak'ın gönlünü almak ile Narin'e koşmak arasındadır. Recep, yıllar sonra bulduğu kızı Narin'in başına bela olur.

Narin'e Baba Şoku

Kaynak : Milliyet Cadde

Hande Altaylı'nın 'Kahperengi' adlı romanından uyarlanan 'Merhamet'te başrolleri Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen üstleniyor. Dizinin bu haftaki bölümünde, Fırat, Narin, Irmak üçgeninde yeni gelişmeler yaşanıyor. Narin için asıl kâbus, babası Recep'in izini bulup karşısına çıkmasıyla başlıyor.

Kahperengi’yi Merhamet Yapan Kardeşler

Kaynak : BENAN BİLEK / BEN HABER

Mahinur Ergun… Yıllardır kalemiyle pek başarılı esere imza atmış senarist ve yönetmen. İmza attığı dizilerin hemen hepsi akıllarda. Baba Evi, Şaşıfelek Çıkmazı, Med Cezir Manzaraları, Çatısız Kadınlar, Kampüsistan, Asmalı Konak – Hayat, Haziran Gecesi, Estağfurullah Yokuşu, Geniş Zamanlar, Al Yazmalım onun imza attığı dizilerden birkaçı. Hande Altaylı’nın ''Kahperengi'' adlı kitabından televizyona uyarlanan Merhamet, son haftalarda reytingleri zorluyor.

 

Ünlü senarist Mahinur Ergun ve senaryo partneri kardeşi Melih Çam, BEN HABER sorularını tüm içtenlikleriyle yanıtladılar.

 

“Merhamet” kısa sürede sevildi ve televizyon diliyle “tuttu”. Her çok okunan her kitap çok okunan bir dizi olamıyor. Siz bunu nasıl başardınız?

 

Mahinur: Bunun sırrını Hande Altaylı’nın “Kahperengi” kitabındaki zeki kurgu barındırıyor aslında. Her bölüm büyük bir merak uyandırarak bitiyor ve kitaptaki geçmiş ve günümüz yavaş yavaş birbirine yaklaşarak ilerliyor. Duygular çok yoğun, bir senarist için çok ilham verici. Bu sağlam omurgaya ek olarak yeni bazı karakterler, zamanın içinde bilinç akına uygun serbest dolaşma gibi pek çok yenilik koyduk 

senaryoya. Bunu birkaç yıl önce yapabilir miydik? Hayır. Seyirci artık daha eğitimli, daha katılımcı ve dinamikleri birkaç yıl önceye göre daha farklı. Biz de bunun tadını çıkartıyoruz senaryoda. Ben bir senaryo metninde etkileyici sözcüklerden çok, o karaktere ait özel bir dil peşinde olurum hep. Karakterler onları kodlamamızı sağlayan ve sınıfsal yerlerini sıkı sıkı belirleyen, birbirinden farklı dillerde konuşmalıdır ki bu gerçekten zordur. Başarırsanız dizi tutar; çünkü öyküleri seyirciye bilmediği bir nedenle inandırıcı gelir.
 

İŞİMİZ MEZARIMIZI KAZIYOR

 

Uyarlama senaryo mu daha zorlayıcı özgün senaryo mu?

 

Mahinur: İkisinin pek farkı yok. Hepsi zor. Bu ülkede senaryo yazmak haftada yüz dakikalık bir üretim yapmak akıllı işi değil ve olacak gibi de değil. Bir sayfanın bile düzgün çıkması zorken – başımızda öyle bir süre belası var ki – vahşi sonuçlar doğuruyor. Ve bu, ne yazık ki üretim sürecindeki herkesi ruhen ve bedenen hasta ediyor. Bu kadar taparcasına sevdiğimiz işimiz mezarımızı kazıyor. Seyirci mutsuz, bizler mutsuzuz ama çözüm bulunamıyor. Pek çok sektör sıkı kurallarla üretenler lehine korunurken bu yasalar bize uğramıyor.

 

“Babür” ya da “Sermet Karayel” rolündeki Mustafa Üstündağ’a yazdığınız rol dizinin can damarı gibi oldu. Romanda olmayan o adam nereden çıktı? 

 

Mahinur: Dedektif tutsanız, beni yalan makinesine bağlasanız nedenini ve nasılını bulmak zor. Zihin insana hoş oyunlar oynuyor bazen. Yalnız marifet Babür karakterini yaratmak değil; Mustafa gibi birinin o rolü oynaması büyük şans. Onun kadroya dahil olduğunu duyduğum anda büyük ivme kazandı karakter. Çok ilham verici bir oyuncu.
 

KENDİME KOMPARTIMANLAR YARATTIM

Haftada iki buçuk saat oynayan bir diziye senaryo yazmak çok zor bir iş. Bu tempo sırasında nelerden vazgeçmek zorunda kalıyorsunuz?

 

Mahinur: Önceleri hapse düşmüşüm, kalan yıllarımı da yazıp çizerek hücrmde geçirecekmişim gibi geliyordu. Baktım olmayacak, kompartımanlar yarattım kendime. Okuma saati, gezme saati, uyuma saati, sosyalleşme saati gibi. Neyse ki çok az uyurum.

İşbölümümüz de iyi. Tretman yazılırken senaristler dinleniyor. İdare ediyoruz bir şekilde ama münzevi bir hayatımız olduğu kesin. Senaristlerimiz Sema ve Eylem ile yemek yemiştik geçenlerde. Nesıl bu kadar şey yazıyorsunuz diye sordum. Bir de çoluk çocukları da küçük onların. “E on yıldır sizinle ilk kez yemeğe çıkıyoruz işte” dediler. Çok güldük.

 

Melih: Senaristlik 7/24 sürmesi gereken bir iş. Eğlenirken, yerken içerken, otobüste giderken, hatta uyurken bile yarattığınız hikâyeye katkı yapacak noktalar peşinde olmak gerekiyor. Bu şekilde bir yerden sonra sokakta oyun oynayan çocukların arasında küçük Narin’i ya da Mehmet’i görüvermek hiç de garip gelmemeye başlıyor insana. Bazen insan birden hatırlayıverdiği bir şeyin, bir gece önce gördüğü bir rüya mı yoksa gerçekten mi yaşadığını kestiremez ya. İşte seyirciye de bu duyguyu yaşatmak gerek. Tabi bunun geçerli bir reçetesi yok. Senarist, yapımcı, yönetmen ve ekip arasında bir şekilde sağlanan uyum aynen seyirciye yansıyor.
 

BİZİM DİZİYİ AĞZIM AÇIK İZLİYORUM

Senaryosunu yazdığınız dizileri normal bir TV izleyicisi gibi izleyebiliyor musunuz?

 

Mahinur: Gerçekten ağzım açık seyrediyorum. Çağatay öyle harika çekiyor ki gözümü ayıramıyorum. Şoktan şoka giriyorum. En sevdiğim şey bizim diziyi yayında izlemek. Üstelik bana stüdyodan kopya geliyor ve birkaç kez izlememe rağmen bayıla bayıla tekrar izliyorum. yine söyleyeyim; bu çok sık olmaz. Çağatay senaryoyu gerçekten inanılmaz yerlere çıkartıyor ustalığıyla.

 

Melih:  Açıkçası izlediğim diğer dizilerden pek farkı olmuyor. Çoğu zaman finali bildiğim halde acaba sonunda ne olacak diye merak ederken buluyorum kendimi. Televizyonun büyüsü de bu olsa gerek.

 

Kadro hangi aşamada belirlendi? Yazdığınız kişileri oynayacak sanatçıyı hayal ederek mi yazıyorsunuz yoksa belirlendikten sonra “bu adam bu lafı kesin eder” diyerek mi oturtuyorsunuz?

 

Mahinur: Kadro ilk birkaç bölüm yazılırken belirlendi. Ama şu kesin ki oyuncu seçiminden sonra daha üç boyutlu düşünme imkanımız oluyor. Okuma provasından sonra ince ayrıntıları yapmak çok zevkli. Karşılıklı bir süreç. Yaratılan karaktere doğru isim bulmak ve sonra da oyuncu seçimi bitince senaryoda bir daha kontrol etmek önemli.

 

Melih:  Yazarken kendimi karakterin yerine koyup böyle bir durumda kalsam ben ne derdim diyorum. Gerisi kendiliğinden geliyor zaten. 
 

BENİM GÖZÜM HEP MELİH'TEYDİ

Dizinin senaryosunda iki kardeş olarak isminiz geçiyor. Yaptığınız işte birbirinizi tamamladığınızı düşünüyorum. Birlikte çalışabilmenin sistemini nasıl kurdunuz?

 

Mahinur: Benim gözüm hep Melih’teydi zaten. Mühendislik sürecinde ağır bir tempoda çalıştığı için fırsatımız olmuyordu ama emekli olur olmaz asistanlık teklif ettim. Uzun yıllar sabırla benim bütün projelerimde çalıştı. Altlı üstlü oturduğumuz için yalın bir iletişime geçtik. Ama sanırım onun yazarlık süreci daha çocukluğunda başladı. Ufakken bile çok okurdu. Senaryo partnerim olma sürecinde benim bütün huysuzluklarıma, absürt disiplin anlayışıma sabırla katlandı ve birkaç yıl içinde mükemmel bir senarist oldu. İyi bir fotoğrafçı olması, sinema ve edebiyat tutkusu, sanatla haşır neşir oluşu ona iyi bir altyapı veriyor. kimse kardeş, bacı, çocuk, anne, damat olamıyor çalışırken. Bizimki bir aile oluşumu. Genç kuşak olarak yönetmen ve senarist kızım Deniz Ergun ile yönetmen ve senarist Doğu Güleç de var ekibimizde. Toplantılarımız birbirimizi tanımıyormuş gibi sürerken, bitince sofralar kurulup şamata yapılabiliyor.

 

Melih: Pek zorluk yaşamadık.  Açıkçası 25 yıl mühendislik yaptıktan sonra bu işe başlayınca kendimi bir vahada bulmuş gibi hissettim. Tabi buna başka bir senaristin yanında başlasaydım aynı sözleri söyleyebileceğime pek emin değilim.  Nerden baksanız fasılalı da olsa 50 senelik bir beraberlik ve alışkanlıklarımız var. Böyle bir durumda birinin leblebi demesi için diğerinin leb demesine bile gerek kalmıyor çoğunlukla.

 

HANDE ALTAYLI’NIN DESTEK ÖTESİ BİR TAVRI VAR

Geçen bahar sonunda kitabı uyarlarken, henüz senaryolara geçmeden, ekibimizden Deniz Ergun ve Doğu Güleç, Kahperengi’yi tam anlamıyla otopsiye yatırıp kitaba sadık kalarak hayali bir öyküleme yaptılar. Bu, bizim otuz bölümlük bir öyküye ulaşmamızı sağladı. Sonra çatışmalar, düşmanlar, finaller, yeni karakter eklenmeye başlandı. Küçük bir hamurdan kocaman bir senaryoya varıncaya kadar yoğurma ve hamuru açma dönemi başladı. Geçenlerde Hande ile komik bir konuşma yaşadık. “Ya Mahinur, o Babür kitapta var mıydı? Ben çok iyi hatırlamıyorum, bir baksana kitaba..” Destek ötesinde bir tavrı var yazarın. Bizimki özel bir ilişki; genelde böyle değildir piyasada. Allah ikimizi de egosuz yaratmış. Bu havayı işimize ve içimize sindiren yapımcı ekibin rolü çok büyük. Mustafa Oğuz ve Gül Oğuz bu sürecin doğru işlemesi için çok özenli davranıyorlar. Bir prodüksiyonun dizaynı ev, giysi, oyuncu seçiminin çok ötesinde. Bir tavır ve gusto dizaynıdır o yapımla ilgili. Standartı iyi koyarsan kimsenin ölçüsü şaşmaz.

 

ZEKİCE KOTARIYORLAR BU İŞİ

Özellikle Narin, Fırat ve Babür hem gençliklerini hem de bugünü oynadıkları için çok yorucu bir süreç yaşıyorlar. Onların başarısı çok büyük. Fazla fiziksel değişim olmadan iki dönemi oynayabilmek kolay iş değil. Zekice kotarıyorlar bu işi. Ne kadar tükendiklerini tahmin edebiliyorum. İçimden bazen hepsine peruk takıp bebekliklerini yazmak geçiyor ki bunu yapsam eminim kotarırlar. Hele Sermet! Çok renkli ve derinlikli karakterlerimiz var. bütün oyuncuların büyük bir zevkle çalıştığı ve işe iş gibi bakmadıkları, tutkuyla sarıldıkları belli. O kadar hoş bir mozaik ki; böyle bir rüya takımı çok az bulunur. Kara Hatice, Mehmet, Ümmü, Erdoğan, Irmak, Deniz, Atıf, Can, Grubu, Ufaklıklar… Onları gerçekten yaşıyor sanıyorum. Bütün oyuncular çok inandırıcı ve başarılı; casting çok doğru yapılmış. 

Fırat, Irmak'la Nişanlanma Kararı Alıyor

Kaynak : Günboyu

Recep'in Ümmü'yle gidişi, Hatice ve Erdoğan'ı hüzne boğarken, beklenmedik bir gelişme Hatice'yi sevindirir. Recep geri dönmüştür. Ancak Recep'in geliş amacı çok farklıdır. Recep gittikten sonra, ülkedeki ekonomik kriz Yaslıhan'ı da kötü vurmuştur. Hikmet fabrikasını satmış ve kulüp başkanlığından çekilmiştir. Necati'nin Narin'e yardım edecek durumu kalmadığı gibi, Narin'de krizden dolayı İclal'in yanında bile iş bulamaz olmuştur. Recep gittiğinden beri ne annesinin hali  haldir, ne de Şadiye'yi Zafer'le basan Mehmet onu pastaneye göndermektedir. Dolayısıyla Narin'in okulu bırakıp tam zamanlı bir iş bulması şart olmuştur. Fırat devreye girer ve Narin'e yardım etmek ister. Narin ondan gelen bu yardımı gururuna yedirip kabul edebilecek midir?

Fırat, Nişan Kararı Alıyor

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Merhamet dizisinin bu akşamki bölümünde Fırat, babasını arayarak artık nişanın yapılmasını istediğini söylüyor. Fakat Fırat'a çok kırgın olan Irmak, nişanlanmayı reddediyor.

Fırat'tan Riskli Karar

Kaynak : Habertürk Magazin

Duygu yüklü bir bölümle ekrana gelecek olan Merhamet'te, Narin'in nasıl olsa kendisini durduracağını düşünen Fırat, Irmak'la nişanlanma kararı alıyor.

Fırat Irmak'la Nişanlanacak

Kaynak : Vatan

Merhamet'te bu akşam Fırat sürpriz bir kararla babasını arayarak, artık nişanın yapılmasını istediğini söyler. Narin'in nasıl olsa kendisini durduracağını düşünerek inadına evlilik yoluda ilerlemeye kararlıdır.

Narin İki Arada

Kaynak : Milliyet Cadde

Merhamet'te Narin'i saplantı haline getiren Irmak, bulduğu bazı bilgiler ışığında onu hapse attırmanın yolunu aramaktadır. Fırat sürpriz bir kararla, babasını arayarak artık nişanın yapılmasını istediğini söyler.
Yalnız küçük bir sorun vardır. Irmak, Fırat'a çok kırgındır ve nişanlanmayı reddeder. Sermet Narin'e, Şadiye'nin yerini ancak Fırat'la Irmak nişanlanınca açıklayacağını söyler. O güne kadar kimseye boyun eğmeyen Narin, Sermet'in istediğini yapacak mı?

Yaslıhan Ziyareti Tehlikeli Bir Hâl Alıcak

Kaynak : Vatan

Çarşamba akşamlarının iddialı dizisi ''Merhamet'' bu akşam heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde, Narin'in Fırat'la yaptığı Yaslıhan ziyareti Sermet'in büyük tepkisini çekiyor ve Sermet, Fırat'a hesap sormak için karşısına çıkıyor.

Romantik Gece

Kaynak : Hürriyet Kelebek

''Merhamet'' dizisinde Yaslıhan'a giden Narin ve Fırat, romantik anlar yaşıyor. Ancak Sermet, hesap sormak için Fırat'ın karşısına çıkıyor.

Sermet'in Gözü Döndü

Kaynak : Habertürk Magazin

Narin'in Fırat'la yaptığı Yaslıhan ziyareti Sermet'in büyük tepkisini çekecek ve Sermet, Fırat'a hesap sormak için karşısına çıkacak.

Sermet, Fırat'tan Hesap Soruyor

Kaynak : Yeni Şafak

Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol'un başrollerini üstlendiği Merhamet'te bu hafta, Narin'in Fırat'la yaptığı Yaslıhan ziyareti iki eski sevgili için yakınlık fırsatı yaratırken, bu ziyaret, Sermet'in büyük tepkisini çekmiş, soluğu peşlerinden Yaslıhan'da almıştır. Sermet, Fırat'a hesap sormak için karşısına çıkar. Evdeki düzeninin bozulmasından ölesiye korkan Ali'nin, Fırat'ı bu beladan korumak için aklına müthiş bir fikir gelir. Narin, ailesinin ölümünü araştırırken, Şadiye hakkında bilgi edinebilecek midir?

Korkusuz Biriyim

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Kanal D'nin sevilen dizisi ''Merhamet''te, ürkek bir genç kızdan sert bir hayat kadınına nasıl dönüştüğünü hayretler içinde izledik. Zor bir roldü Şadiye, ama o altından başarıyla kalktı. Dilara Aksüyek, oyunculuk kariyerinde korkusuz ve emin adımlarla ilerliyor.

Set Arası Balık Keyfi

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Kanal D'nin beğeniyle izlenen dizisi ''Merhamet''in başrol oyuncuları Özgü Namal ve Burçin Terzioğlu, önceki gün Arnavutköy'deki Atlas Balık'ta yemek yedi. Sete verilen arada yemeğe çıkan ikiliye Terzioğlu'nun eşi Murat Yıldırım da eşlik etti.

Geçmişe Yolculuk

Kaynak : Hürriyet Kelebek

''Merhamet''in yeni bölümünde Narin ile Fırat, gizlice Yaslıhan'a gidiyor. Ancak bu yolculuk, büyük sorunlara yol açıyor.

Narin'le Fırat Başbaşa

Kaynak : Habertürk Magazin

Duygu yüklü bir bölümle ekrana gelecek olan ''Merhamet''te ; Narin ile Fırat'ın herkesten gizli Yaslıhan'a doğru çıktığı yolculuk, birlikte uzun bir zaman geçirmeleri için fırsat yaratırken, büyük sorunlarada yol açacak.

Narin'le Fırat Başbaşa

Kaynak : Akşam

Merhamet'te bu akşam Narin ile Fırat'ın herkesten gizli Yaslıhan'a doğru çıktığı yolculuk, birlikte uzun bir zaman geçirmeleri için fırsat yaratırken, büyük sorunlara yol açacaktır. Atıf'ın Narin'in hayatına çok özel bir şekilde girmesi herkesi şaşırtacaktır. Fırat için can sıkıcı bir süreç başlar. Sermet, Narin ile Fırat'ın Yaslıhan'a ziyaretinden haberdar olunca neler yaşanacaktır?

Narin İle Fırat Başbaşa

Kaynak : Bizim Anadolu

Sermet, Can üzerinden kızlara yakınlaşma planını devreye sokar ve Can'ı sözde bir iş yemeğine davet eder. Can yemeğe davetli olduklarını söylediğinde ise Deniz'in hevesli hali Can'ı rahatsız eder. Dedektif Ayhan, Ümmühan'a kendisini terzi olarak tanıtır ve sık sık alışveriş için dükkana gelir. Ümmühan kısa sürede dost olduğu bu kadına olayların seyrini değiştirecek çok önemli bir aile sırrı verir. Bu sır Irmak'ın eline Narin ile ilgili nasıl bir koz verecektir? Geçmişte, Terzi İhsan, Mehmet'i yanına çağırarak hayrına Şadiye'ye elbise dikmek istediğini söylese de, bunun arkasında karanlık niyetler gizlidir. Mehmet kararsızdır. İstanbul dönüşü Fırat'la tekrar büyük aşk yaşamaya başlayan Genç Narin, Sema'yla nasıl kozlarını paylaşacaktır?

Sürpriz Gelişmelerle Dolu Bir Bölüm

Kaynak : Vatan

Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'in oynadıkları ''Merhamet'' bu akşam da duygu yüklü bir bölümle ekrana geliyor.

Narin'le Fırat Başbaşa

Kaynak : Milliyet Cadde

Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ ve Burçin Terzioğlu'nun oynadığı ''Merhamet''te Metin, Narin'in ailesiyle ilgili yaptığı araştırma sonucu edindiği bilgileri, genç kadından gizler. Bu arada Narin'le Fırat'ın herkesten gizli Yaslıhan'a doğru çıktığı yolculuk, birlikte zaman geçirmeleri için fırsat yaratırken, büyük sorunlara yol açacaktır.

Merhamet'in Serseri Aşığı

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Aşık, biraz serseri, biraz sorumsuz, çokça asi bir adam.. Adı Can.. ''Merhamet'' dizisinin bu sivri karakterine hayat verense başarılı oyuncu Fırat Albayram.. Albayram ile buluştuk, başlangıçtan ''Merhamet''e uzanan yolu arada aşkı meşki konuştuk.

Televizyon Hastası

Kaynak : Posta

Merhamet'e bakınca;

Merhamet (Kanal D) dizisi hakkında görüşlerimi merak edenlere ''Siz neyi görüyorsanız ben de aynısını görüyorum'' diye minik bir özet geçeceğim.. Son zamanlarda izlediğim eli yüzü düzgün projelerden biri. Kadroda zerre sıkıntı yok, hikaye olması gereken hızda akıyor. Sadece gardırop seçkisi için bile dikkatle izlenebilir olduğunu düşünüyorum.. ''İffet''te çizdiği kompozisyon dolayısıyla başrol oyuncusu İbrahim Çelikkol her an bir ters köşe yapacakmış duygusu uyandırıyor, bunu da söylemeden geçemeyeceğim..

Aşk Düellosu

Kaynak : Habertürk Magazin

Hande Altaylı'nın Kahperengi adlı romanından uyarlanan ''Merhamet''in bu bölümünde kılıçlar çekilecek, Narin ile Fırat arasındaki düello başlayacak. Ve Fırat, Narin kendisini durdurmadıkça bu tehlikeli oyunda sonuna kadar gitme kararlılığını gösterecek.

Kılıçlar Çekiliyor Düello Başlıyor!

Kaynak : Günboyu

Artık kılıçlar çekilmiş ve Narin'le Fırat arasındaki düello başlamıştır. Fırat, Narin kendisini durdurmadıkça, bu tehlikeli oyunda sonuna kadar gidecektir. Birden bire hayatlarına dahil olan Atıf ise, Fırat'ı germektedir. Atıf'a tek düşman olan Fırat değildir elbette. Narin, Fırat tarafından söz kesmek üzere verilen iki ailenin tanışma yemeğine davet edilir. Narin Fırat'a meydan okumak üzere bu yemeğe katılacak mıdır?

Narin, İstanbul'un Büyüsüne Kapılıyor

Kaynak : Yeni Şafak

Fırat, Narin kendisini durdurmadıkça, bu tehlikeli oyunda sonuna kadar gidecektir. Birden bire hayatlarına dahil olan Atıf ise, Fırat'ı germektedir. Atıf'a tek düşman olan Fırat değildir elbette. Atıf, Sermet'in hışmından nasıl korunacaktır? Tam da Sermet, Narin'le ilgili yeni planların arifesindeyken, bu Atıf da nereden çıkmıştır? Geçmişte ise, Fırat'tan hesap sormak için İstanbul'a giden genç Narin, şehrin güzelliğine hayran kalır. Acaba Fırat, Narin'i karşısında görünce ne yapacak?

Moskof Recep

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Turgut Tunçalp, Kanal D'nin iddialı yapımı ''Merhamet''te canlandırdığı Moskof Recep karakteriyle izleyiciyi ters köşeye yatırdı. Başarılı oyuncu ''Moskof Recep karakterini çözdüğümde 'eyvah' dedim. Bugüne kadar hiç bu kadar sert birini canlandırmamıştım'' diyor.

Üstündağ'a Alkış

Kaynak : Habertürk Magazin

Mustafa Üstündağ, Merhamet'te Sermet Karayel olarak karşımıza çıkıyor. Aslında Babür ama Narin'i elde etmek için Sermet olmuş. Dışarıdan bakıldığında kötü karakter ama Mustafa, Sermet'i o kadar insanlaştırıyor ki, karton karakter olmaktan çıkıp çevremizdeki biri haline dönüşüyor. İşte bu da Mustafa'nın farkı.

Rol İçin 12 Kilo Verdim

Kaynak : Milliyet Cadde

İbrahim Çelikkol,  ''Fırat gizemli bir adam. Gençliğini de oynadığım için 12 kilo verdim. Sadece spor yaptım ve sağlıklı beslendim'' dedi.

Yemekte Buluştular

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Nurgül Yeşilçay ve Özgü Namal, önceki gün Bebek'te birlikte öğle yemeği yedi. Mekândan erken ayrılan Namal, çıkışta dizisi ''Merhamet'' için ''Çekimler çok iyi gidiyor. İyi de reytingler alıyoruz'' dedi.

Aslında İşim Dengemi Sağlıyor

Kaynak : Bursa İstanbul Weekly

Ceren Erginsoy; İlk defa bu kadar farklı bir rol oynuyorum,
çekingenliğim kısa sürede kayboldu. Çalışmayı çok özlemişim. İnsanın çocuğu olup, biri de bebek olursa birşeylere yetişmek için çatlıyor. Sürekli anne olarak kalıyor. Sete gidince yalnızca anne değil, insan olduğumu, oyuncu olduğumu hatırlıyorum. Oynadığım karakteri de çok seviyorum. İlk defa bu kadar farklı bir rol oynuyorum. Buna bir de eğlenebilen bir Yaslıhan ekibi eklenince, harika hissediyorum kendimi.

Merhamet'in Reytingleri Çok İyi

Kaynak : Habertürk Magazin

Ünlü oyuncular Nurgül Yeşilçay ve Özgü Namal, önceki gün Bebek'te bir araya geldi. Restoranda oturup sohbet eden ikilinin neşeli halleri dikkat çekti. Gazetecilerin sorularını ayaküstü yanıtlayan Namal, ''Rol aldığım Merhamet'in çekimleri çok iyi gidiyor, ekip olarak çok eğleniyoruz. İzleyenler de beğeniyor. Reytinglerimiz çok iyi'' diye konuştu. Yemeğin üzerine Türk kahvesi içerek keyif yapan Yeşilçay gözlüğüyle dikkat çekti.

Özgü Namal'ın Zorlandığı Sahne

Kaynak : Yurthaber

Kanal D'nin yeni dizisi ''Merhamet''le ekrana dönen Özgü Namal, önceki gün sevgilisi Başar Savur'la objektife takıldı. Her zamankinin aksine gazetecilerin sorularından kaçmayan Namal, yeni dizideki iç çamaşırıyla ormanda koştuğu sahneyle ilgili ''Açıkcası biraz zorlandım, çünkü o gün çok soğuktu'' dedi.

Merhamet Twitter'ı Salladı

Kaynak : Habertürk Magazin

Hande Altaylı'nın Kahperengi romanından uyarlanan Merhamet dizisinin önceki akşam yayınlanan bölümü sosyal medyada gecenin konusu oldu. Dizinin, 'saplantılıaşk' ve 'merhamet' etiketleri Twitter'da en çok konuşulan konular listesinde zirveye çıktı. İki etiket toplam 4 binden fazla twit atıldı.

Sosyal Medyada Merhamet Rüzgarı

Kaynak : Şok

Başrollerinde İbrahim Çelikkol, Özgü Namal, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'in oynadığı Merhamet yayınlandığı ilk günden bu yana sosyal medyada fırtına gibi esiyor. Dizinin son yayınlanan bölümüne uygun olarak seçilen ve dizinin sosyal medya hesaplarından duyurulan #saplantılıaşk kelimesi dizinin takipçilerinin yorumlarıyla birlikte TT'ye girdi. İki etiket için toplam 4 binin üzerinde tweet atıldı.

Donduran Sahne

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Özgü Namal, önceki gün sevgilisi Başar Savur'la objektife takıldı. Bu kez habercilerin sorularından kaçmayan Namal, 'Merhamet'te iç çamaşırlarıyla ormanda koştuğu sahneyle ilgili ''Açıkcası zorlandım çünkü o gün çok soğuktu'' dedi.

Özgü Namal'ı Üşüten Sahne

Kaynak : Habertürk Magazin

Namal, kendisine 'Merhamet'te canlandırdığı Narin karakterinin iç çamaşırlarıyla ormanda koşma sahnesinde zorlanıp zorlanmadığı soran gazetecileri, ''Biraz zorlandım çünkü o gün hava soğuktu. Çok üşüdüm'' diye yanıtladı.

Yılın En İyileri

Kaynak : Habertürk Magazin

Yılın en iyi kitap ödülü, ''Kahperengi'' romanıyla büyük beğeni toplayan Hande Altaylı'ya takdim edildi. Altaylı, konuşmasında Galatasaray Üniversitesi öğrencilerine teşekkür etti.

'Merhamet'i Ruhunda Hissetmelisin

Kaynak : Sabah la Günaydın

Çelikkol; 'Kahperengi' romanını ve bağlantılı olarak senaryoyu okuduktan sonra çok etkilendim. Özgü Namal'ın canlandırdığı 'Narin' karakteri çok güçlüydü. Ona aşık olan 'Fırat'a hayat verecek olmak beni çok heyecanlandırdı.

Merhamet'e Taze Kan

Kaynak : Vatan

Oyuncu kadrosuna Ahmet Rıfat Şungar'ın katıldığı dizinin yeni bölümünde, Fırat'ın bankasının aldığı önemli bir karar, Sermet'in hiç hoşuna gitmez. Fırat'ın Narin'i alıp götürmesinin altında, onu Sermet'ten kaçırma isteği vardır.
 

Narin'i Zor Günler Bekliyor

Kaynak : Hürriyet Kelebek

''Merhamet''in yeni bölümünde Narin'in hayatı, patronu Erol'un dayatması sonucu iyice karışıyor.

Merhamet'in Yeni Yüzü

Kaynak : Habertürk Magazin

Hande Altaylı'nın Kahperengi adlı romanından uyarlanan sevilen dizi Merhamet'in oyuncu kadrosuna bu haftadan itibaren Nuri Bilge Ceylan'ın Üç Maymun filmiyle adını duyuran genç oyuncu Ahmet Rıfat Şungar da dahil oluyor.

Merhamet'te Yeni İsim

Kaynak : Akşam

'Merhamet'in oyuncu kadrosuna Ahmet Rıfat Şungar da katıldı. Şungar dizide Atıf karakterini canlandırıyor. Narin'in patronu Erol Bey'in büyük müşterisinin, bir tekstil kralının oğlu olan Atıf, müthiş sevimli, muzip, çapkın ve etrafa para saçmayı seven biridir. Cüretkâr ve girişken bir kişi olan Atıf, tanıştığı andan itibaren Narin'in peşini bırakmaz.

Narin'in Hayatı İyice Karışacak

Kaynak : Yeni Şafak

Fırat'ın bankasının aldığı önemli bir karar, Sermet'in hiç hoşuna gitmeyecektir. Fırat'ın Narin'i alıp götürmesinin altında, onu, Sermet'ten kaçırma isteği vardır. Irmak'ın, Fırat ve Narin hakkında gittikçe büyüyen şüpheleri, onları takip etmesi için tuttuğu dedektif Ayhan'ın getirdiği yeni bir bilgiyle yön değiştirecek ancak, Narin'in hayatı patronu Erol'un bir dayatması sonucu iyice karışacaktır.

Narin'in Hayatı İyice Karışıyor

Kaynak : Bizim Anadolu

Kanal D'nin başrollerinde, Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'in oynadıkları, kısa sürede milyonların gönlünü fetheden sevilen dizisi ''Merhamet'' bu akşam duygu yüklü, heyecan dolu bir bölüm ile ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde, Narin'in hayatı patronu Erol'un bir dayatması sonucu iyice karışıyor.

Merhamet'e Yeni Oyuncu

Kaynak : Hürriyet

Kanal D'nin sevilen dizisi ''Merhamet''in oyuncu kadrosuna yeni bir isim daha katıldı. Ahmet Rıfat Şungar, dizide 'Atıf' rolünü üstlendi. Narin'in (Özgü Namal) patronu Erol Bey'le çalışan bir tekstil kralının çapkın oğlunu canlandıran Şungar, ilk kez dizinin yarın akşam ekrana gelecek bölümünde seyirci karşısına çıkacak.

Ahmet Rıfat Şungar Cüretkar Bir Rolde

Kaynak : Sabah la Günaydın

Karadağlar, Es Es, Asi gibi dizilerle tanınan Ahmet Rıfat Şungar; Kanal D'de yayınlanan 'Merhamet' isimli dizinin kadrosuna katıldı. Şungar; Özgü Namal, Burçin Terzioğlu ve İbrahim Çelikkol'un başrolleri paylaştığı dizide bir iş adamının çapkın 'Atıf''ı canlandıracak.

Ünlü Olma Hırsım Yoktu

Kaynak : Milliyet Cadde

'Merhamet' dizisinde rol alan Yasemin Allen tesadüf eseri kamera karşısında olduğunu söylüyor. Allen ''oyuncu olmak, televizyona çıkmak gibi hırslarım hiç olmadı'' diyor.

Haftanın Dizisi Merhamet

Kaynak : Milliyet Televizyon

Most Production'ın yeni dizi iddialı dizisi ''Merhamet'', kısa sürede seyircinin en sevdiği yapımlar arasında yerini aldı.

Özgü'nün Yaşı Yok

Kaynak : Habertürk Magazin

Merhamet dizisiyle bir şeyi bir kez daha fark ettim ki, gerçekten Özgü Namal'ı unutmaya başlamıştık. Bu bir gerçek. Ve özellikle de Özgü Namal sevenler ona küsmeye, unutmaya başlamıştı. Bunu ''Merhamet'' yayınlandığı sıralarda Twitter da yapılan yorumlardan daha çok anlayabiliyorum. Bakınız Özgü Namal hayranları ''Oh be kadın nihayet geri döndü'', Özgü Namal oyunculuğu diye bir gerçek var arkadaş, ''Özgü'nün yaşı yok. Küçüklüğünü de çok iyi oynuyor'' diye yorumlar yapıyor.

Hande Altaylı Jet Life Buluşma

Kaynak : Jet Life

Hande Altaylı, ''Sorun, büyük bir şehre gelmekten ziyade, büyük bir şehre beş parasız gelmek. Uyum sağlamayı geciktiren, insanları sudan çıkmış balığa döndüren şey, parasızlık'' diyor.

Kitaptan Diziye Açılan Yolda Sinemaya Yürüyor

Kaynak : Jet Life

''Merhamet'' dizisi, tv ekranlarına adeta fırtına gibi girdi. Biz de, dizinin uyarlandığı ''Kahperengi'' kitabının yazarı Hande Altaylı'yla hem kitabını hem de Merhamet'i konuştuk. Dizinin ekranlardaki kaderi bilinmez ama Altaylı şimdilerde gözünü sinema ve senaryo yazımına çevirmiş.

Merhamet Herkesi Ağlattı

Kaynak : Habertürk Magazin

Hande Altaylı'nın 'Kahperengi' romanından uyarlanan Merhamet dizisinde önceki akşam Özgü Namal'ın iç çamaşırlarıyla ormandan ağlayarak kaçtığı sahne geceye damgasını vurdu. Çocukluk aşkı Fırat'a ''Seni sevmiyorum'' dedikten sonra geçmişi hatırlayan Narin'in ormandaki sahnesi ekran başındaki herkesi ağlattı.

Narin Aşk Çıkmazında

Kaynak : Habertürk Magazin

Sürükleyici hikâyesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla izleyicide tiryakilik yaratan, Hande Altaylı'nın Kahperengi adlı romanından televizyona uyarlanan 'Merhamet''in bu bölümünde, Narin'le Fırat'ın aşk öyküsündeki karanlık bir nokta daha aydınlanacak.

Narin'le Fırat Aşkında Yeni Bir Sayfa

Kaynak : Habertürk Magazin

Hande Altaylı'nın Kahperengi adlı romanından televizyona uyarlanan Merhamet dizisinin bu akşam yayınlanacak olan yeni bölümünde Narin'le Fırat'ın aşk hikâyesindeki bir nokta daha aydınlığa kavuşacak. Fırat, Yaslıhan'a gitmeden önce Narin'i görmeye gelecek ve Irmak'ın kendisiyle gelişinin gerçek nedenini açıklayacak.

Narin Aşkını Dizginliyor

Kaynak : Günboyu

Mehmet'in futbol hayatı ile ilgili doktorların vereceği karar tüm ailenin kaderini etkileyecektir. Okullar açılırken Narin'i okula göndermemeye kararlı olan Recep, Narin'in son gece bulduğu sürpriz bir çözümle ağzını bu konuda açamaz hale gelecektir. Narin'in dayı kızı Sema ise, kasabaya cenazeye gelen Fırat'a göz koymuştur.

Narin Aşkını Dizginliyor

Kaynak : Akşam

Merhamet bu akşam da duygu yüklü, heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor.

Galina'nın Bakımı Narin ve Deniz'de

Kaynak : Yeni Şafak

Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol'un rol aldığı Merhamet'te bu hafta, Fırat, Yaslıhan'a gitmeden önce Narin'i görmeye gelir ve Irmak'ın kendisi ile gelişinin gerçek nedenini açıklar. Gerçek, Irmak'ın herkese anlattığından çok farklıdır. Narin ise Fırat'a kendisini bırakmaktan, pek çok neden yüzünden korkmaktadır. Deniz sevgilisi Can'ın kendisini aldattığından şüphelenmektedir. Narin ile atölyesini kolaçan etmeye giderler. Onları bir sürpriz beklemektedir. Sermet, Narin ve Deniz'den kızın bakımı konusunda yardım ister.

Merhamet İnsanların Ruhunu Tamamlayacak

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Çelikkol; ''Özgü Namal ile çalışmak çok keyifli. Güzel bir enerji veriyor. Ayrıca oyunculuk olarak da çok iyi paslaşıyoruz. Bu sayede oyunculuğumuz daha da büyüyor'' dedi.

Merhamet

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Kanal D'nin yeni dizisi ''Merhamet'' le ekrana dönen İbrahim Çelikkol, diziyi ve 30'lu yaşların getirdiği dinginliği Marie Claire'e anlattı.

Çelikkol; Ablama yeni dizimin adının ''Merhamet'' olduğunu söylediğimde bana ''Tam da kendine göre bir iş bulmuşsun'' dedi. Ona göre bende en baskın duygulardan biri bu... Ama hayatımın hiç bir döneminde ''Merhametli insanım'' demedim.

Narin Aşktan Kaçıyor

Kaynak : Milliyet Cadde

Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'ın rol aldığı 'Merhamet'te, Fırat, Yaslıhan'a gitmeden önce Narin'i görmeye gelir ve Irmak'ın kendisiyle gelişinin gerçek nedenini açıklar.
Narin'se Fırat'a kendisini bırakmaktan korkmaktadır. Öte yandan Deniz, sevgilisi Can'ın kendisini aldattığından şüphelenmektedir.

Biz Bir Tutam Merhamet İstiyoruz

Kaynak : Milliyet Pazar

Hande Altaylı'nın kitabı ''Kahperengi'' Gül Oğuz'un yönetmenliği ve yapımcılığı ile televizyona taşındı. ''Hayat bana biraz merhamet et'' diyen genç bir kadının hikayesini anlatan ve iyi reytingler alan yeni dizi ''Merhamet'' için Altaylı, kitabını bozmayacaklarından emin olduğunu belirtirken Oğuz'da ''Bu iş hep su gibi aktı'' diyor.

Seyirci Moron Değildir Yanılmaz

Kaynak : Milliyet Pazar

Yazar Hande Altaylı ve yapımcı-yönetmen Gül Oğuz, başarıyı yakalayan ortak projeleri ''Merhamet'' dizisi için ''Ülke gerçeklerinden kopmamalısın. Seyirci moron değildir ve çok yanılmaz. Bir İşi seviyorlarsa mutlaka bir büyüsü vardır'' diyor.

Zihnin Hakimiyeti İlişkileri Mahvediyor

Kaynak : Bursa Hakimiyet Magazin

''Merhamet'' dizisindeki performansıyla izleyenleri ekrana kilitleyen Özgü Namal, canlandırdığı Narin karakterine bağlandığını söylüyor. Artık aşkı unuttuğumuzu ve Fırat'la Narin'in aşkının bize özlediğimiz duyguları yaşatacağını söyleyen Namal, 'Ne zaman kalbimizin sesini dinlemeyi unuttuk? Zihnimizi değil kalbimizi dinlersek aşk geri gelecek' diyor.

Dizi Setleri Benim Oyun Parklarım

Kaynak : Vatan V2

Yıllardır ekranda pek çok farkl dizide izlediğimiz Burçin Terzioğlu, şimdi de 'Merhamet'in Deniz'i... Güçlü oyunculuğu ile dikkat çeken Terzioğlu, ''Ben sete oyun oynamaya gidiyorum, çocuklar için oyun parkı neyse set de benim için aynı. Eğlenmek çok önemli'' diyor.
Burçin Terzioğlu Merhamet dizisindeki rol arkadaşı Özgü Namal'la çok uyumlu olduklarını söylüyor.

Haberiniz Var Mı?

Kaynak : Hürses

Kanal D'nin yeni dizisi 'Merhamet'in seyirci tarafından büyük ilgi gördüğü ve Özgü Namal ile İbrahim Çelikkol'un başrolleri paylaştığı dizide, birbirine aşık iki genci oynayan Namal ve Çelikkol'un takdirle seyredildiğinden haberiniz var mı?

Sermet Joker Bir Rol

Kaynak : Milliyet Cadde

Mustafa Üstündağ, ''Merhamet'' dizisindeki rolü için, ''Merhameti okuyunca canım çekti, ağzım sulandı. 'Bu rol benim kalemim ben bu rolü iyi oynarım' dedim. Sermet joker bir rol'' dedi.

Merhamet'in Karşlığı Acıma Değil

Kaynak : Milliyet Cadde

Burçin Terzioğlu, ''Merhametin tam karşılığı acıma değil, başka bir şey. Kendini karşındakinin yerine koymak, acılarını paylaşmak. Ruhunu terbiye etmenin en büyük şartı galiba merhamet'' diyor.

Narin İle İlgili Şüpheler Artıyor

Kaynak : Yeni Şafak

Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol'un rol aldığı Merhamet adlı dizi bu akşam ekrana geliyor. Dizide, Deniz'in Narin ve Fırat'ı geçmişten tanıdığına dair şüpheleri gittikçe artıyor
Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'in başrollerini üstlendiği Merhamet adlı dizi yeni bölümüyle bu akşam izleyenlerle buluşuyor. Dizide, genç Narin ile Fırat arasında yavaş yavaş bir yakınlık başlarken, Deniz'in de Narin'in kardeşinin sevgilisi Fırat'ı geçmişten tanıdığına dair şüpheleri gittikçe artıyor.

Yeni Dizinin Çekimlerinde Oyuncular Çok Duygulanıyor!

Kaynak : Televizyon Gazetesi

Kanal D'nin ekranlarında Özgü Namal, İbrahim Çelikkol ve Burçin Terzioğlu'nun başrolündeki Merhamet dizisinin çekimlerinde duygusal anlar sık sık yaşanıyor.
Kadınların yaşadıkları çilelere odaklanan dizinin başarılı isimlerinden Burçin Terzioğlu, en çok etkilendiği sahneyi açıkladı.
Terzioğlu; ''Şadiye'nin yerden ekmek yediği sahne mesela... Kara Hatice'nin yaşadığı o kaosa da çok üzülüyorum ben.. İnandığı şeye, inandığı şeyin doğru olmayaşına, yanlış yolda ilerlemesine üzülüyorum. Narin, Şadiye.. Hepsi çok zor şeyler yaşıyorlar'' diyerek çekimlerde büyük duygusallık yaşandığına dikkat çekti.
Terzioğlu, bazı sahnelerin çekimleri sırasında da ağlayanlar olduğunu sözlerine ekledi.

Deniz'in Narin İle İlgili Şüpheleri Artıyor

Kaynak : Türkiye Gazetesi

Deniz ve Narin, çiftlikteki zorunlu misafirlikleri sırasında küçük Rus kızı Galina'nın hikâyesinin, hiç de Sermet'in anlattığı gibi olmadığını keşfedeler. Genç Narin ile tatil için kasabaya gelmiş olan Fırat'ın yolları hastanede tekrar kesişir. Fırat ve Narin'in ise dünya umurlarında değildir. Deniz'in, Narin'in kardeşi Fırat'ı, geçmişten tanıdığına dair şüpheleri gittikçe artmaktadır.

Galina'nın Hikâyesi Narin'i Sarsacak

Kaynak : Habertürk Magazin

Merhamet'in üçüncü bölümünde Deniz'in Fırat'la Narin'in geçmişten birbirlerini tanıdığına dair şüpheleri artacak. Deniz ve Narin, Sermet'in çiftliğindeki zorunlu misafirlikleri sırasında küçük Rus kızı Galina'nın hikâyesinin hiç de anlatıldığı gibi olmadığını keşfedecekler.

Merhamet'in Sırrı Bizden Bir Öykü Olması

Kaynak : Habertürk Magazin

Muro karakteriyle akıllara kazınan Mustafa Üstündağ şimdi Merhamet dizisinin Sermet'i olarak karşımızda. Senaryoyu okur okumaz rolu çok sevdiğini söyleyen Üstündağ, dizinin samimi bulunmasının sebebini şöyle açıkladı: ''Çünkü bizden, bizim içimizden bir iş''

Merhamet Çağında Yaşamıyoruz

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Bir dizi ismi olarak karşımıza çıkınca kendini sorgulatmayı başaran Merhamet'i dizinin Deniz'i Burçin Terzioğlu'na sorduk.

İbrahim Çelikkol Röportaj

Kaynak : Marie Claire

Hayatını spora adamış, ailesine tutkuyla bağlı oyuncu İbrahim Çelikkol; Merhamet dizisinde canlandırdığı Fırat karakteriyle bir kez daha radarımızda.

Editörün Notu

Kaynak : Marie Claire

Merhamet, şu sıralar Türk TV dizileri arasında yıldızı anında parlayan nadir prodüksiyonlardan.. Dizinin başrol oyuncularından İbrahim Çelikkol ile gündelik hayatını da yansıttığını düşündüğüm en az kendisi kadar ''yakışıklı'' bir çekim gerçekleştirdik.

Deniz Narin'den Şüpheleniyor

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Deniz ve Narin, çiftlikteki zorunlu misafirlikleri sırasında Rus kızı Galina'nın hikâyesinin Sermet'in anlattığı gibi olmadığını keşfederler. Yaslıhan'da büyük bir takımın yetkilisinin seyredeceği maç arifesinde Mehmet'in vurulması ailenin bütün umutlarını yıkar. Mehmet'in futbol hayatının sürüp sürmeyeceği doktorların tetkikleri sonucu ortaya çıkacaktır. Genç Narin ile okuldan tatil için kasabaya gelmiş olan Fırat'ın yolları hastanede tekrar kesişir ve aralarında bir yakınlık doğar. Deniz'in, Narin'in Fırat'ı geçmişten tanıdığına dair şüpheleri gittikçe artmaktadır.

Merhamet'i Okuyunca Ağzım Sulandı

Kaynak : Habertürk Magazin

Merhamet dizisinde Sermet Karayel karakterine hayat veren Mustafa Üstündağ joker bir rol olduğunu ve bunu avantaja çevirdiğini söylüyor: ''Ben Kahperengi'yi tekliften sonra okudum. Kitapta Sermet yok. Ama senaryoyu okuyunca canım çekti, ağzım sulandı.''

Merhamet'te Deniz’in Narin ile İlgili Şüpheleri Artıyor

Kaynak : Star Gazete

Kanal D’nin başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen’ın oynadıkları, kısa sürede milyonların gönlünü fetheden sevilen dizisi “Merhamet” heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde; genç Narin ile Fırat arasında yavaş yavaş bir yakınlık başlarken, Deniz’in de Narin’in kardeşinin sevgilisi Fırat'ı, geçmişten tanıdığına dair şüpheleri gittikçe artıyor.

Fırat ve Narin İçin Karar Zamanı

Kaynak : Hürriyet

Kanal D'nin iddialı dizilerinden Merhamet'in yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Özgü Namal ile İbrahim Çelikkol'un başrollerini paylaştığı dizinin 3. bölümünde; Fırat, Narin'i Babür'e karşı uyaracak. Sevgilisinin Narin'e olan ilgisini fark eden Irmak, ikili arasındaki sırrı çözmek için harekete geçecek. Yıllar sonra karşı karşıya gelen Fırat ve Narin hayatlarının en zor kararını verecek.

Merhamet Beni Köşeye Sıkıştırdı

Kaynak : Habertürk Magazin

Merhamet dizisiyle bir yıl ara verdiği ekrana dönen Özgü Namal, Narin'e bağlandığını söylüyor. Artık aşkı unuttuğumuzu ve Fırat'la Narin'in aşkının bize özlediğimiz duyguları yaşatacağını söyleyen Namal, ''Ne zaman kalbimizin sesini dinlemeyi unuttuk? Zihnimizi değil kalbimizi dinlersek aşk geri gelecek'' diyor

Merhamet'te Oynamaktan Gurur Duyuyorum

Kaynak : Habertürk Magazin

Merhamet dizisiyle bir yıl ara verdiği ekranlara dönen Özgü Namal, canlandırdığı Narin karakterini neden sevdiğini, bu diziyle kadınlara nasıl bir yol göstermek istediklerini ve günümüze aşkın neden kaybolduğunu HT Magazin'e anlattı.

Rakiplerine Merhamet Göstermeyecek

Kaynak : Posta

Merhamet (Kanal D) ikinci bölümüyle öyle bir sıçradı ki, geçen hafta ilk yazıda ''bu dizi gelecek sezonun da işi demekle yanılmamış olduk''

Fırat'la Narin'in aşkı iki haftadır milyonları ekran başına topluyor

Kaynak : Habertürk Magazin

Reytinglerde zirveden inmeyen Muhteşem Yüzyıl ilk kez bir dizinin nefesini ensesinde hissetti. Tüm Kişiler ve AB Grubu'nda 2'nci olan ''Merhamet'' reyting oranlarıyla Muhteşem Yüzyıl'a gözdağı verdi.

Geçmişe Gidebilmek Keyifli

Kaynak : Milliyet Cadde

‘’Merhamet’’ dizisinde Fırat’ı canlandıran İbrahim Çelikkol. ‘’Geçmişin saflığına tekrardan gidebilmek, bir oyuncu olarak çok keyifli. Fırat karakterinde beni çeken şeylerden biri de bu oldu’’ dedi.

Enerjimiz Değişiyor

Kaynak : Milliyet Cadde

Özgü Namal, ‘’Merhamet’’ dizisiyle ilgili olarak ‘’2000’lerdeki sahneleri oynarken çok gülüyoruz. O kostümü giyip o döneme dönünce hemen enerjimiz değişiyor’’ dedi.

Fırat'ın Verdiği Kredi Başına İş Açacak

Kaynak : Yeni Şafak

Fırat'ın Sermet'e verdiği kredi başına işler açmaya devam ederken, Narin, Fırat, Sermet ve patronu Erol üçgeninde başka oyunlar olduğunu düşünmektedir.

Narin Fırat'tan Kaçacak

Kaynak : Vatan

Geçen hafta izleyeciden tam not alan Merhamet ikinci bölümü ile ekranda.

Merhamet'in Aşıkları

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Merhamet'te birbirine aşık iki genci oynayan Namal ve Çelikkol, geçmişin saflığı ve masum aşklarını günümüze taşıdığı için projenin bu kadar beğenildiğini söylüyor.

Narin Allak Bullak

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Merhamet'in bu akşam yayınlanacak ikinci bölümünde Fırat Narin'e davranışlarının nedenini açıklıyor.

Merhamet'te Bu Akşam Aşk Var!

Kaynak : Habertürk Magazin

Geçtiğimiz hafta görücüye çıkan, sürükleyici hikâyesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla izleyicilerden tam not alan ''Merhamet''in bu bölümünde, Fırat baş başa kaldıkları bir anda Narin'e davranışlarının nedenini açıklayacak.

Dramalar Yarışıyor!

Kaynak : Türkiye Gazetesi

Ekranda kıyasıya bir rekabet başladı..

Merhamet'in Merhameti Yok

Kaynak : Milliyet Cadde

Bütün mesele dozunu iyi ayarlamak. Birinci bölüm hızlı girdi. Kondisyonu ayarlama meselesi.

Merhamet Kız Kafasına Saygı Duruşu

Kaynak : Hürriyet Keyif

Çarşamba akşamı Kuzey'i yerinden eden Narin, sapasağlam bir girişle 20:00 spotunu hak etti. Merhamet'in kızları, televizyonda uzun zamandır izlediğimiz erkek hikâyeleri arasında kızların dönüşüyle taze bir nefes.

Televizyon Hastası

Kaynak : Posta

''Merhamet'' göstermek gerekirse..

Merhamet Twitter'ı Salladı

Kaynak : Habertürk Magazin

Sanal âlemde büyük ses getiren ve daha ilk günden kendi fanatiklerini yaratan dizi için şu yorumlar yapıldı..

Küçük Narin'in Dramı Herkesi Ağlattı

Kaynak : Habertürk Magazin

Merhamet dizisi ilk bölümüyle sosyal medyayı salladı. Dizide küçük Narin'in babasından dayak yediği sahneler ekran başında milyonları ağlattı.

Merhamet'in Öyküsü

Kaynak : Milliyet Cadde

Cüneyt Özdemir'in sunduğu '5N 1K'ya, Hande Altaylı'nın 'Kahperengi' adlı eserinden uyarlanan 'Merhamet' dizisinin başrol oyuncuları; Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ ve Burçin Terzioğlu konuk olacak. Oyuncular canlı yayında yeni dizilerini anlatacak. Dizi yarın akşam saat 20.00'de Kanal D'de yayınlanacak.

Oyuncuları Merhamet'i Anlatıyor

Kaynak : Milliyet Cadde

Yarın başlayacak 'Merhamet'in oyuncuları, '5N 1K'da Cüneyt Özdemir'e konuk olacak. Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ ve Burçin Terzioğlu, canlı yayında diziyi anlatacak.

Merhamet'in Sermet'i

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Mustafa Üstündağ, uzun bir aradan sonra "Merhamet'le ekrana dönüyor. Ünlü oyuncu, dizide Sermet adlı acımasız bir adamı canlandıracak. 

Mustafa Üstündağ, Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol'un başrolleri paylaştığı "Merhamet' yarın Kanal D'de başlıyor. Dizide Sermet adlı acımasız, sert bir adamı oynayan Üstündağ, senaryonun kendisini çok heyecanlandırdığını söyledi. 

En önemlisi, uçabileceğim bir rol olmasıydı; sınırı yok, ucu açık... Aşık bir adam Sermet. Yalnız ama... Kendince bir adalet sistemi, kendince bir merhameti var. Zamanla nasıl biri haline geleceğini merak ediyorum."

Merhamet Oyuncuları İlk Kez Ekranda

Kaynak : Hürriyet Kelebek

Merakla beklenen "Merhametin başrol oyuncuları dizi yayınlanmadan bir gün önce ilk kez "5n 1k"ya konuk olacak. Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ ve Burçin Terzioglu yeni dizilerini canlı yayında Cüneyt Özdemir'e anlatacak.

Merhamet

Kaynak : Cumhuriyet

"5N 1K" programında bu akşam, "Merhamet" dizisinin oyuncuları Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ ve Burçin Terzioğlu'nu konuk ediyor. Yapımda, Hande Altaylı'nın "Kahperengi" adlı eserinden uyarlanan dizi hakkında sohbet ediliyor.

Merhamet'ten Çok Umutluyuz

Kaynak : Güneş

"MERHAMET' adlı dizide İbrahim Çelikkol ile başrolü paylaşan Özgü Namal, önceki gün Bebek sahilde arkadaşları ile otururken görüntülendi. Bir mekanda öğlen yemeği yiyen Özgü Namal, suşinin yanında beyaz şarap tercih etti. Namal dizinin fragmanını çok beğendiğini söyledi ve ekledi.

Merhamet, Gün Sayıyor

Kaynak : Zaman

Başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'ın oynadıklan, yapımını Most Production'ın üstlendiği yeni dizi "Merhamet" 13 Şubat'ta başlıyor. Çarşamba günleri ekrana gelecek dizi, küçük bir Ege kasabasından çıkan ve yoksul bir kız çocuğu olan Narin'in hayata tutunuş hikayesini konu alıyor. Narin, yalnızca azmi ve başarısı sayesinde bütün zorluklardan, engellerden sıyrılıp, hiçbir destek ve torpil olmaksızın, kendi çabası ve alnının akıyla bir yerlere gelebilmiş genç bir kadın olacaktır. Öykü küçük bir kasabada başlar ve İstanbul'a uzanır.

Merhamet Başlıyor!

Kaynak : Milliyet Cadde

Başrollerini Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'ın üstlendiği Most Production yapımı 'Merhamet', bu çarşamba Kanal D'de başlıyor. Hande Altaylı'nın 'Kahperengi' romanından uyarlanan dizide, Narin'in (Özgü Namal), hayata, azim ve inatla tutunuş hikayesi anlatılıyor.

Çarşambalar Merhamet Günü

Kaynak : Habertürk Magazin

Hande Altaylı'nın haftalarca en çok satanlar listesinde yer alan Kahperengi romanından televizyona uyarlanan ve tanıtımları büyük ilgi gören Merhamet'in yayın tarihi belli oldu. Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'in başrollerini paylaştığı dizi, 13 Şubat Çarşamba akşamı saat 20.00'de Kanal D'de ilk bölümüyle ekranda olacak.

Özgü'nün Dönüşü

Kaynak : Hürriyet

En son "Koyu Kırmızı" dizisiyle seyirci karşısına çıkan Özgü Namal, ekrana Kanal D'nin yeni dizisi "Merhamef'le dönüyor.

Merhamet'li Beşli

Kaynak : Habertürk Magazin

Hande Altaylı'nın Kahperengi adlı romanından televizyona uyarlanan Merhamet dizisi, çarpıcı konusu ve dev oyuncu kadrosuyla 13 Şubat Çarşamba akşamı ekrana gelecek. İşte Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen'in canlandırdığı Merhamet'in 5 ana kişisinin tek tek karakter röntgeni ülkenin önde gelen hukuk firmalarından birinin önemli avukatlarından olan Narin; tuttuğunu koparan, bir o kadar da gizemli bir kadındır. Küçük bir kasabada sefalet içinde büyümüş olan Narin, İstanbul'da tırnaklarıyla kazıyarak ulaştığı yeni dünyasını kimsenin bozmasına izin vermez. Ta ki yıllar sonra ilk aşkı Fırat ansızın karşısına çıkana dek... Aileden varlıklı olan Deniz, evinde verdiği çılgın ve görkemli partilerle tanınan hayat dolu biridir. Küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiş olan Deniz'in amcası ve kardeşi dışında ailesinden kimsesi kalmamıştır. Narin'i aileden biri gibi görmekte, hatta onun hayatta en çok değer verdiği kişi olduğunu çevresindeki herkese hissettirmektedir. Yaslıhan'ın en varlıklı ailesinin oğlu olan Fırat, hayatı boyunca her istediğini elde etmiş biridir. İyi bir eğitim almış olan Fırat, evlenmeyi planladığı sevgilisinin ablasıyla tanıştığı gece, büyük bir sürprizle karşılaşır. Sevgilisi Irmak'ın ablası Deniz, Narin'in en yakın dostudur ve Fırat yıllar sonra hiç beklemediği bir anda Narin'le yeniden buluşur. Deniz'in kardeşi olan Irmak, liseyi ve üniversiteyi İsviçre'de okumuş, sonrasında da Cenevre'ye yerleşmiştir. Hayatındaki her şeyin muntazam ve kusursuz olmasını isteyen güzel bir kadındır. Uzun - zamandır uzak olduğu ablasının hayatındaki yerini aldığı düşüncesiyle Narin'i sevmemekte ve onu kıskanmaktadır. Narin'e çocukluğundan beri âşık olan Sermet, hayatını bu aşka adamıştır. Adım adım Narin'i takip eder. Onu koruyup kollar. Aşkına hiçbir zaman karşılık bulamayan Sermet, Yaslıhan'dan İstanbul'a gider ve burada kirli işlere bulaşır. Narin'i elde edebilmek için bulaştığı bu işler sayesinde varlıklı, eli kolu uzun bir mafya olur.

13 Şubat Çarşamba Akşamı Başlıyor

Kaynak :

Kanal D'nin yeni dizisi Merhamet, 13 Şubat Çarşamba akşamı saat 20:00'de izleyiciyle buluşacak.